Szukasz sposobu na zmniejszenie emisji w trudnych zastosowaniach związanych z transportem materiałów? Przejście na elektryczne wózki widłowe zasilane zintegrowaną technologią litowo-jonową może pomóc, jednocześnie wspierając wydajność operacyjną.

 

Przykładowo, seria czterokołowych elektrycznych wózków widłowych Hyster® J2.5-3.0XNL jest zasilana przez zintegrowany akumulator litowo-jonowy, co skutkuje zerową emisją spalin. Może to pomóc w realizacji celów zrównoważonego rozwoju bez uszczerbku dla wydajności, ergonomii lub kosztów eksploatacji.

 

Elektryczne wózki widłowe do trudnych zastosowań

Elektryczne wózki widłowe nie są przeznaczone wyłącznie do lekkich prac w pomieszczeniach. Dzięki postępowi w technologii litowo-jonowej, elektryczne wózki widłowe mogą wykonywać ciężkie zadania, które wymagają dużego udźwigu, trwałości i wszechstronności. Seria litowo-jonowych wózków widłowych Hyster J2.5-3.0XNL jest wystarczająco wytrzymała, aby pracować zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, podnosząc do 3 ton.
Dzięki temu doskonale nadaje się do pracy w różnych wymagających branżach, takich jak motoryzacyjna, drzewna, metalowa, papiernicza i przemysłowa. Są to niektóre z branż, w których istnieje zwiększone zapotrzebowanie na skuteczne rozwiązanie w zakresie redukcji emisji i osiągania celów środowiskowych.
Wózki podnośnikowe Hyster J2.5-3.0XNL są zasilane przez zintegrowany akumulator litowo-jonowy, który zapewnia długie okresy pracy wózka przed koniecznością ładowania. Może również osiągnąć 100% naładowania akumulatora od pełnego rozładowania w ciągu dwóch godzin, co oznacza, że można skrócić przestoje i zwiększyć produktywność, korzystając z szybkiego ładowania podczas przerw lub zmian. Zmniejszenie emisji spalin we flocie wózków podnośnikowych nie musi odbywać się kosztem wydajności.
Co więcej, akumulatory litowo-jonowe są wolne od gazów, które zwykle towarzyszą akumulatorom kwasowo-ołowiowym. Nie tylko przyczynia się to do bezpiecznego i komfortowego środowiska pracy, ale także skutkuje niższym śladem CO2, pomagając w dalszym wspieraniu zielonej strategii firmy.

Bez kompromisów w zakresie wydajności i ergonomii

Przejście na elektryczną flotę wózków widłowych w celu wsparcia planów zrównoważonego rozwoju nie oznacza, że musisz poświęcić wydajność lub ergonomię podczas próby zmniejszenia emisji. Seria wózków Hyster J2.5-3.0XNL zapewnia wydajność zbliżoną do wózków spalinowych w połączeniu z niskim zużyciem energii, oferując doskonałą zwrotność, przyspieszenie, prędkość jazdy i zdolność pokonywania wzniesień.
Wózki posiadają również przestronną kabinę operatora z regulowanym fotelem, kolumną kierownicy i podłokietnikiem, a także intuicyjne elementy sterujące i niski poziom hałasu. Ergonomiczna konstrukcja pomaga zmniejszyć zmęczenie operatora oraz zwiększyć komfort i wydajność pracy.

Elektryczne wózki widłowe o niskim koszcie eksploatacji

Przejście na elektryczne wózki widłowe Hyster zasilane zintegrowaną technologią litowo-jonową oferuje również niski całkowity koszt posiadania (TCO) w połączeniu z odpowiednimi zastosowaniami. Seria wózków Hyster J2.5-3.0XNL charakteryzuje się mniejszą masą w porównaniu z równoważnymi modelami zasilanymi akumulatorami ołowiowymi, co oznacza mniejsze zużycie opon i energii. Wózki są również praktycznie bezobsługowe, ponieważ akumulatory litowo-jonowe nie wymagają nawadniania, uzupełniania elektrolitu ani czyszczenia. Wszystko to pomaga obniżyć koszty konserwacji i serwisu oraz związane z nimi koszty przestojów.
Ponadto litowo-jonowe wózki widłowe Hyster można wyposażyć w bezprzewodowy system zarządzania zasobami Hyster Tracker, który pomaga zoptymalizować wykorzystanie floty, monitorować wydajność i obniżać koszty. W przypadku posiadania we flocie wózków widłowych z napędem spalinowym, system ten może być również wykorzystywany do monitorowania zużycia paliwa w ramach zarządzania zużyciem paliwa.

Pozwól firmie Hyster wesprzeć Twoje wysiłki na rzecz zrównoważonego rozwoju

Czterokołowe elektryczne wózki podnośnikowe Hyster zasilane zintegrowaną technologią litowo-jonową stanowią doskonałe rozwiązanie dla wielu firm, które chcą zmniejszyć emisję spalin, jednocześnie poprawiając wydajność i zrównoważony rozwój w swoich trudnych zastosowaniach.
Jednak właściwe źródło zasilania zawsze zależy od konkretnego zastosowania. Skontaktuj się z nami już dziś aby dowiedzieć się więcej o ty, w jaki sposób zasilane litowo-jonowe wózki Hyster mogą wesprzeć Twoje wysiłki na rzecz zrównoważonego rozwoju.