Kupujesz sprzęt? Zainwestuj w szkolenia pracowników

W związku z prowadzoną działalnością gospodarczą potrzebujesz wózków widłowych? A może właśnie kupiłeś maszyny budowlane? Teraz czas zadbać o to, aby pracownicy wiedzieli, jak je obsługiwać.

Maszyny są niezbędne w wielu firmach – pozwalają na wygodny i bezpieczny transport ciężkich towarów lub szybkie wykonanie prac. Jako właściciel firmy, musisz zadbać o to, aby nabyty sprzęt np. ładowarki Manitou) posiadał wszelkie certyfikaty, bo tylko wówczas jego obsługa będzie bezpieczna. Choć jakość urządzeń i ich sprawność ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa, to nie możesz zapomnieć, że liczą się również umiejętności pracowników.

Inwestujesz w sprzęt? Zatem nie rób pozornych oszczędności – opłać również szkolenia swoich pracowników, bo tylko wówczas będziesz miał pewność, że potrafią oni posługiwać się urządzeniami. Nie ma przy tym znaczenia, czy kupiłeś wózki widłowe czy ładowarki teleskopowe.

Szkolenia z obsługi maszyn – jak je zorganizować?

Firmy działające na rynku nieustannie korzystają z technologicznych nowinek. Dotyczy to również tych zajmujących się produkcją wózków widłowych czy maszyn budowlanych. W swoim zakładzie pracy możesz zatrudniać wykwalifikowanych pracowników, ale to nie oznacza, że powinieneś rezygnować ze szkoleń po nabyciu nowych urządzeń. Jeżeli zakupiłeś nowe urządzenia np. firmy Manitou, to dobrze mieć pewność, że pracownicy nie spowodują kosztownych uszkodzeń, obsługując je.

Na polskim rynku działają firmy oferujące szkolenia operatorskie personalne. Jedną z takich firm jest właśnie Zeppelin. Zainteresowanym klientom proponujemy przeprowadzenie szkoleń w dniu dostawy zakupionych maszyn.

Szkolenia? Sprawdź, na co musisz zwrócić uwagę

Teoria i praktyka to dwie różne rzeczy. Skoro jako przedsiębiorca zainwestowałeś spore środki w zakup maszyn np. Manitou, to powinieneś mieć pewność, że twoi pracownicy poradzą sobie z ich obsługą. Szkolenia, o ile się na nie zdecydujesz, powinny odbywać się na terenie twojej firmy. Ważne, żeby szkoleniowiec omówił elementy sterujące urządzenia, a następnie przeszkolił zatrudnionych z zakresu jego bezpiecznego używania i eksploatacji.

Szkolenia powinny odbywać się w niewielkich grupach. Tylko wówczas pracownicy będą mieli okazję zarówno zadać pytania, jak i przetestować sprzęt (np. widłowe wózki) zgodnie ze wskazówkami specjalisty. My szkolenia prowadzimy w grupach do 10 osób, a instruktaż – w zależności od zakupionego sprzętu – trwa od godziny do 3 godzin.

Szkolenia BHP nie zawsze wystarczają

Jako pracodawca masz obowiązek kierować swoich pracowników na szkolenia BHP. Te jednak nie zawsze wystarczają, aby praca w przedsiębiorstwie faktycznie była bezpieczna. Jeżeli chcesz mieć pewność, że pracownicy wiedzą, jak korzystać z maszyn, to najlepiej postawić na specjalne szkolenia.

To nie wydatek – to inwestycja w bezpieczeństwo wszystkich zatrudnionych w firmie. W ten sposóbmożesz też uchronić się przed kosztownymi usterkami, których naprawy nie będzie obejmowaćgwarancja.