Przemysł tartaczny dostarcza materiały do branż, które wytwarzają finalne produkty pozyskiwane z surowca drzewnego. Tartaki dostarczają materiały i półprodukty dla producentów stolarki, materiałów podłogowych, opakowań czy mebli. Przedsiębiorcy działający w przemyśle drzewnym, rozwiązania oferowane przez Zeppelin Polska i Manitou Polska cenią sobie za różnorodność w wyborze maszyn i ich połączenia ze specjalistycznym osprzętem.

Nasze podnośnikowe wózki masztowe, wózki teleskopowe i wózki widłowe przewożone na samochodzie, są natychmiast gotowe do rozładunku, co zapewni finalnemu odbiorcy jeszcze krótszy czas dostawy. Już wielu dostawców przekonało się, że pracując maszynami Manitou z dużą precyzją mogą manipulować całymi pniami, deskami czy też krawędziami nie zależnie od podłoża, na jakim pracują.

Wojtek Mankiewicz – Manager Sprzedaży maszyn Manitou dla branży rolniczej i tartacznej, prezentuje na poniższym filmie model Manitou MLA 533-144V+, wykorzystywany w tartaku, prowadzonym przez Pana Grzegorza Dydkyk, w miejscowości Dachnów.

Maszyna ma udźwig 3.3 tony, na ponad 5 m, silnik 145 koni, skrzynię bezstopniową o bardzo mocnym mechanicznym uciągu. Nie jest to hydrostat, ale skrzynia bezstopniowa idealnie sprawdza się w ciężkich warunkach pracy w terenie na trudnym podłożu, dając jednocześnie precyzję pracy, podobnie jak ładowarki hydrostatyczne. Kolejnym plusem tej maszyny jest to, że jest to maszyna przegubowa, na filmie można zobaczy jak ten przegub wygląda. Jest to ciężki przegub do pracy z teleskopem. Jest to jeden z niewielu przegubów, gdzie tylność jest wahliwa, co w praktyce oznacza, że zawsze w ciężkim terenie trzy koła mamy związane z gruntem, a to z kolei jest bardzo ważne dla utrzymania uciągu.

Maszyna idealnie sprawdza się w pracy w tartaku, szczególną uwagę właściciel zwraca na umiejscowiony na środku teleskop, który umożliwia dobrą widoczność. Model Manitou MLA 533-144V+, wyposażony jest w kabinę, która zapewnia doskonały komfort użytkowania, i spełnia wszystkie wymagania BHP. Masywna maszyna Manitou z odpowiednią mocą jest dla Pana Grzegorza maszyną nie do zastąpienia.

Zeppelin Polska dodatkowo wspiera każdą firmę profesjonalną obsługą autoryzowanego serwisu. Posiadamy sieć na terenie całej Polski, oferujemy umowy serwisowe dostosowane dla każdego budżetu.