Ostrołęckie Przedsiębiorstwo Komunalne, to spółka, która odpowiada za gospodarkę odpadami komunalnymi, a w szczególności za odbiór odpadów od mieszkańców i utrzymanie porządku i czystości na terenie miasta.

W trosce o ochronę środowiska naturalnego, jak również w związku z rozwojem spółka nabyła od firmy Zeppelin Polska Sp. z o.o., elektryczny pojazd Goupil G5 z baterią litowo-jonową.

Pojazdy elektryczne Goupil G5, z baterią litowo-jonową zapewniają bezkonkurencyjną wszechstronność. Pojazd został zaprojektowany do takich zastosowań jak: zbieranie śmieci, czyszczenie ulic, utrzymanie parków i ogrodów, dostawy itp., producent daje tutaj 100% elastyczności w zakresie konfiguracji.

Do Ostrołęckiego Przedsiębiorstwa Komunalnego trafił pojazd dostosowany specjalnie dla ich potrzeb, w oparciu o sugestie pracowników, opracowano na pojeździe prototyp zabudowy. Baterie litowo-jonowe mogą być ładowane ze zwykłych gniazd (220-240V), pełne ładowanie zajmuje ok. 5,5 godziny, zasięg pojazdu wystarcza na dzień wykonywanych prac a maksymalna prędkość nawet 70 km/h. Pojazd cechuje się ładownością i pojemnością, dodatkowo brak emisji spalin i ergonomia czynią je odpowiednimi do wielu zadań. Kompaktowe wymiary, nowoczesny, z dużymi oknami, cicha praca pojazdu Goupil G5 sprawiają, że jest idealnym pojazdem użytkowym do dyskretnego poruszania się po miejscach publicznych.

Ostrołęckie Przedsiębiorstwo Komunalne nieustannie podnosi jakość i standard obsługi mieszkańców, czego dowodem jest zakup pojazdu elektrycznego Goupil, Spółka ma w planach nabycie do swojego taboru kolejnych elektrycznych pojazdów Goupil.