Logistyka Wielkiego Testu Flotowego to wielkie wyzwanie organizacyjne. Grupy techniczne tego dnia pokonują wiele kilometrów, realizując
rozstawianie pojazdów do testów, montaż identyfikacji zewnętrznej czy wykonując zadania w namiocie-bazie. Kluczem do sukcesu jest
współpraca z silnymi i zaufanymi Partnerami.

Goupil Industrie z siedzibą we Francji to lider na europejskim rynku kompaktowych elektrycznych pojazdów dostawczych.
Swoją działalność rozpoczęła w 1996 r., a od 2011 r. należy do grupy Polaris Industries z siedzibą w USA.
Goupil Industrie zatrudnia 100 pracowników, a do tego czasu wyprodukowała 15 000 pojazdów. Kompaktowe miejskie pojazdy zasilane energią elektryczną są przyszłością nie tylko zurbanizowanego modelu transportu ludzi, ale i towarów. Goupil jest realizatorem potrzeb mobilności w erze, w której ekologia oraz szukanie alternatywnych form napędu jest szczególnie obecne w społecznym dyskursie. Pojazdy Goupil oferowane są dla wymagających klientów z szeroką gamą aranżacji i adaptacji. Firma oferuje auta gotowe do transportu kilku osób w ramach kurortów turystycznych oraz dwuosobowe samochody, idealnie sprawdzające się w codziennych dojazdach do pracy, radzące sobie perfekcyjnie z zatłoczonymi ulicami i zastanymi ciasnymi przestrzeniami parkingowymi. Linia modelowa GEM jest odpowiedzią na wymagania dotyczące aut bezemisyjnych, bezszelestnych, nowocześnie zaprojektowanych i bardzo solidnie wykonanych. Opcje dwu-, cztero-, i sześcioosobowe sprawdzą się idealnie w prowadzeniu biznesu, w którym potrzeba transportu personelu i gości jest kluczowym elementem płynności finansowej.

Firma oferuje również pojazdy przeznaczone do celów transportu cennego cargo. Model G4 z powodzeniem przewiezie dwóch pracowników, a duża platforma koszowa w tylnej części pojazdu pozwoli na przewiezienie przesyłek kurierskich, dużych ilości śmieci, prania czy bagażu. Kolejną propozycją jest model G5 – oferujący większy zasięg, do 170 km, oraz gołe podwozie do dowolnej adaptacji, które otwiera przed Twoim biznesem nieskończone możliwości aranżacji platformy modelowej.

Goupil to pojazdy bezpieczne i spełniające wszystkie normy dotyczące transportu pasażerów i ładunku. Duże, przeszklone powierzchnie zapewniają bardzo dobrą widoczność podczas jazdy i lawirowania w niezwykle krętych zaułkach. Modele cechuje wspaniała dynamika jazdy i niesłychane doznania z jazdy małym pojazdem elektrycznym. Auta są uniwersalne i bardzo dobrze wpisujące się do zastosowań miejskich lub na zamkniętych terenach.

Wielki Test Flotowy już trzeci rok z rzędu odbył się na dziedzińcu Twierdzy Modlin, który okalany jest szczelnie najdłuższym budynkiem w Europie, a w nim niegdyś stacjonowało ponad 20 000 żołnierzy. Plątanina dróg dojazdowych oraz niezwykle skomplikowane zadanie organizacyjne związane z koordynacją ogromnej liczby podwykonawców zostało w tym roku uproszczone właśnie dzięki użytkowaniu pojazdów Goupil. Przekazane nam wersje osobowe pozwoliły błyskawicznie przemieszczać się pomiędzy punktami docelowymi, parkować w miejscach niedostępnych nawet dla małych aut osobowych, dzięki czemu nie blokowaliśmy żadnej drogi transportowej, a dzięki swym
kompaktowym rozmiarom – błyskawicznie zawracać i realizować kolejne zadania. Pojazdami Goupil wykonaliśmy po Twierdzy Modlin ponad 40 km, zaoszczędzając dzięki temu mnóstwo cennego czasu.

Następnego dnia modele firmy Goupil w wariantach dostawczym i osobowym zostały przekazane pod ocenę ponad 300 jurorów, w rolę których wcielili się fleet managerowie, osoby bezpośrednio odpowiedzialne za koordynowanie parków pojazdów osobowych w firmach. Na początku pojazdy budziły ogólną ciekawość i ironiczne komentarze. Jednak te reakcje szybko zmieniały się w słowa uznania i ogólną ciekawość, przekładającą się na bardzo intensywne rozmowy z przedstawicielami firmy. Goupil zrobił furorę na Wielkim Teście Flotowym. Duże grono uczestników spotkania dostrzegło w pojazdach francuskiej firmy modelowe konstrukcje do swoich flot. Być może już w niedalekiej przyszłości w parkach logistycznych, w kurortach i hotelach zobaczymy niepozornie wyglądające małe elektryczne pojazdy, które będą odpowiedzią na wszelkie oczekiwania klientów.

Źródło: Magazyn Flota.

Więcej relacji z Wielkiego Testu flotowego na http://www.flota.com.pl/