TII Group światowy lider rynku

Podobnie jak w poprzednich latach renomowany magazyn biznesowy WirtschaftsWoche po raz kolejny przyznał Grupie TII z siedzibą w Heilbronn tytuł „World Market Leader 2023”.

W pełnym wyzwań globalnym środowisku gospodarczym Grupa TII dzięki swoim specjalistom branżowym, TII SCHEUERLE i TII KAMAG, nadal utrzymuje się w tzw. lidze mistrzów. Znany magazyn ekonomiczny WirtschaftsWoche ponownie uznał TII za lidera światowego rynku w kategorii budowy maszyn i urządzeń. Magazyn poinformował o tym w specjalnym wydaniu opublikowanym w listopadzie. „Otrzymanie nagrody po raz kolejny dowodzi odporności i niezawodności naszej grupy przedsiębiorstw. Jest to również dowód na wysoki poziom innowacyjności wraz z wybitnym znaczeniem gospodarczym ekspertów branżowych, TII SCHEUERLE i TII KAMAG, w segmencie pojazdów ciężkich, logistycznych i specjalnych na rynkach zbytu na całym świecie” – powiedział dr Gerald Karch, prezes zarządu grupy TII.

Klienci korzystają z partnerstwa z globalnym liderem rynku

Innowacyjność ma w TII bardzo długą tradycję. Od ponad 150 lat firmy należące do grupy TII produkują wiodące technologicznie rozwiązania dla transportu ciężkiego na drogach i poza nimi, a także znakomite rozwiązania dla transportu wewnętrznego. Motywacją dla pracowników ekspertów w branży, TII SCHEUERLE i TII KAMAG, jest dostarczenie wszystkim klientom najlepszego możliwego produktu do poszczególnych zadań. „Dzięki bardziej zdefiniowanemu pozycjonowaniu marki w tym roku oraz mottu firmy i claimie marki 'Move the World’ jeszcze wyraźniej przekazujemy to przesłanie i obietnicę, że dzięki naszym pojazdom umożliwimy naszym klientom pokonanie najbardziej skomplikowanych zadań” – wyjaśnił dr Gerald Karch. Według dr Karcha decydujące znaczenie dla sukcesu ekonomicznego TII ma również silne partnerstwo między TII a klientami, które trwa przez cały okres eksploatacji pojazdu.

Wybrana z listy około 1300 firm

Podstawą listy niemieckich liderów rynku światowego jest Indeks Liderów Rynku Światowego opracowany przez Uniwersytet St. Gallen i Akademię Niemieckich Liderów Rynku Światowego (ADWM). W tym celu badacze naukowo oceniają obszerny zakres informacji o kandydatach. Podstawą jest baza danych, w której obecnie znajduje się około 1300 wpisów potencjalnych liderów rynku światowego i która jest stale aktualizowana.
Kryteria: siedziba firmy musi znajdować się w Niemczech, musi ona prowadzić działalność na co najmniej trzech z sześciu kontynentów, roczny obrót musi wynosić co najmniej 50 mln euro, udział eksportu lub obrót pozakrajowy musi stanowić co najmniej 50 procent obrotu, a firma musi być uznana za posiadającą pozycję numer jeden lub dwa na świecie pod względem obrotu w danym segmencie rynku. Kierownikiem naukowym projektu jest prof. dr Christoph Müller z HBM Entrepreneur School, która jest częścią Executive School of Management, Technology and Law na Uniwersytecie St. Gallen.

Profil firmy

Grupa TII, firma należąca do rodziny Otto Rettenmaier z Heilbronn, jest działającym na całym świecie producentem pojazdów ciężkich i specjalistycznych, zatrudniającym około 900 pracowników. Grupa obejmuje specjalistów branżowych TII SCHEUERLE i TII KAMAG, posiada zakłady produkcyjne w Niemczech i Indiach oraz ogólnoświatową organizację partnerów handlowych i serwisowych. Dzięki innowacyjnym pojazdom do operacji manewrowych i transportowych, TII Group, która jest notowana w indeksie liderów rynku światowego, wspiera swoich klientów w sektorach transportu i logistyki, budownictwa, inżynierii zakładowej, podróży lotniczych i kosmicznych, przemysłu stoczniowego, energetyki, hutnictwa i górnictwa, a także logistyki stoczniowej w realizacji wielu złożonych zadań transportowych. Grupa TII jest posiadaczem aktualnego światowego rekordu ponad 17.000 ton w transporcie ekstremalnie ciężkich ładunków na pojazdach. TII oznacza tradycję innowacji, orientacji na klienta i partnerstwa, a także wysoką jakość produktów i zrównoważony rozwój w zakresie mobilności ciężkiej.

www.tii-group.com