Nowe trzy żurawie Grove
  • Austriacka firma otrzymała GMK6400-1 – drugi żuraw o udźwigu 400 t – oraz dwa kompaktowe żurawie terenowe GMK3060L-1.
  • Nowe żurawie znajdują się w dwóch różnych lokalizacjach w Austrii i dołączają do europejskiej floty firmy dźwigowej liczącej blisko 400 żurawi.

Felbermayr, rodzinna firma z siedzibą w Wels w Austrii, dodała do swojej floty trzy żurawie terenowe Grove. Dwie jednostki GMK3060L-1 oraz GMK6400-1 zostały przekazane klientowi w zakładzie Manitowoc w Wilhelmshaven w Niemczech.
Dwa żurawie GMK3060L-1 znajdują się w siedzibie Felbermayr w Lanzendorf i będą pracować głównie w Wiedniu. Nowy GMK6400-1 jest drugim 400-tonowym żurawiem Grove we flocie Felbermayr i będzie używany w miejscowości Graz. Felbermayr wybrał ten żuraw po pozytywnych doświadczeniach z istniejącym 400-tonowym Grove i po dokładnej analizie zalet żurawia.

Doskonałe parametry i oszczędność paliwa

„GMK6400-1 oferuje wyjątkowy udźwig i niezrównany zasięg. Dodatkowo jest wyposażony w imponujący samonośny system MegaWingLift™, który można zmontować w mniej niż 20 minut. Widzieliśmy demonstrację żurawia w Wilhelmshaven i mieliśmy okazję dokładnie go obejrzeć. Po tym zdecydowaliśmy się na zakup. Niektóre z najbardziej niezawodnych i wydajnych żurawi samojezdnych na świecie są budowane w fabryce Grove w Wilhelmshaven – i tak jest od dłuższego czasu – dlatego stale zwiększamy liczbę żurawi Grove w naszej flocie”, powiedział Peter Stoettinger, dyrektor generalny Felbermayr Transport and Lifting Technology.
GMK6400-1 jest najmocniejszym sześcioosiowym żurawiem terenowym na rynku, o udźwigu 400 t i maksymalnej możliwej przeciwwadze 135 t. Wyposażony w 79-metrowy wysięgnik może podnieść 8,9 t na wysokość 133 m w promieniu 50 m. Żuraw charakteryzuje się również doskonałą oszczędnością paliwa, zużywając średnio tylko 75 litrów paliwa na 100 przejechanych kilometrów.

Pierwsze prace za nami

Model GMK6400-1 firmy Felbermayr pokazał już swoje mocne strony na placu budowy. Jednym z jego pierwszych zadań było wsparcie rozbiórki budynku Szpitala Uniwersyteckiego w Wiedniu. Na potrzeby tego projektu żuraw został wyposażony w 54,6-metrowy wysięgnik główny (w tym MegaWingLift™) oraz 25-metrowy wysięgnik do podnoszenia 22-tonowej koparki wyburzeniowej. Ze względu na ograniczenia przestrzenne można było użyć tylko żurawia sześcioosiowego, a tylko GMK6400-1 miał niezbędny udźwig do ukończenia operacji.

Kompaktowe żurawie GMK3060L-1

Dwa żurawie Grove GMK3060L-1 dla Felbermayr również zrobiły wrażenie na firmie od momentu przekazania, jak wyjaśnił Peter Stoettinger.
„Żurawie Grove GMK3060L-1 to niezwykle wydajne żurawie taxi z przeciwwagą do 7,5 t – coś, czego nie oferuje żaden inny producent. Dzięki hydraulicznie regulowanemu, odchylanemu wysięgnikowi, który jest unikalny w tej klasie, możemy z łatwością pracować nad przeszkodami na wąskich austriackich ulicach”.
GMK3060L-1 jest wyposażony w 48-metrowy, siedmiosegmentowy wysięgnik MEGAFORM®, a jego kompaktowy nośnik imponuje szerokością pojazdu wynoszącą zaledwie 2,55 m i długością nośnika wynoszącą 8,77 m. Dzięki kompaktowym wymiarom i małemu promieniowi obrotu jest szczególnie odpowiedni do pracy w obszarach miejskich. Trzyosiowy żuraw ma również najmniejszą podstawę wysięgnika w swojej klasie, wynoszącą zaledwie 6,8 x 6,2 m.
Wszystkie trzy nowe żurawie Felbermayr wyróżniają się komfortem pracy operatora, dzięki najnowszym projektom kabin Grove. Fotel operatora, elementy sterujące i schowki są wynikiem szeroko zakrojonego procesu projektowania i testowania, który stworzył wygodne i praktyczne środowisko dla operatora, wyposażone w ekspres do kawy, czajnik i lodówkę.
Felbermayr jest rodzinną austriacką firmą świadczącą usługi przemysłowe w całej Europie. Firma świadczy usługi transportowe, dźwigowe i budowlane.