Sześć dekad zaufania: August Alborn inwestuje w SCHEUERLE EuroCompact

„Transport ciężki – na wyższym poziomie” to motto dostawcy usług transportowych August Alborn. Rozwiązania transportowe TII SCHEUERLE pomagają firmie z Dortmundu osiągnąć kolejny poziom logistyki ciężkich ładunków od ponad sześciu dekad. Alborn uzupełnia teraz swoją flotę w segmencie niższej ładowności, kupując dwie naczepy niskopodwoziowe EuroCompact. Cechy, które firma najbardziej docenia w produktach producenta pojazdów specjalnych z Pfedelbach, to nie tylko właściwości techniczne, ale także wsparcie zapewniane przez ekspertów TII przed i po zakupie pojazdu, koncepcja obsługi, a także oprogramowanie do symulacji załadunku SALSA Plus.

„Jako dostawca usług logistycznych w zakresie transportu ciężkich ładunków musimy nieustannie odkrywać siebie na nowo i stawiać czoła dodatkowym wyzwaniom, aby odnieść sukces na rynku w dłuższej perspektywie” – zauważył Helmut Alborn, dyrektor zarządzający August Alborn. Prowadzona przez czwarte pokolenie rodzinna firma z Dortmundu specjalizuje się w transporcie ciężkich i wielkogabarytowych towarów, takich jak maszyny, instalacje fabryczne, piece, elementy mostów, transformatory i pojazdy szynowe. Zakres usług obejmuje również przeprowadzki firm i montaż ciężkiego sprzętu. Wraz z flotą żurawi samojezdnych i pojazdów ciężarowych, Alborn zapewnia również ramy podnoszące o udźwigu do 1440 ton każda. Ponadto firma posiada własną wiedzę inżynieryjną i ponad 1 500 ton stali do modułowych projektów budowlanych.

Teraz Helmut Alborn przenosi sprawy na wyższy poziom i wzmacnia swoją flotę poprzez zakup odpowiednio dwu- i trzyosiowego pojazdu z serii EuroCompact firmy TII SCHEUERLE. Przez ostatnie sześć dekad firma polegała na pojazdach z Grupy TII, eksperta w branży rozwiązań transportowych dla ciężkich ładunków do zadań transportowych na drogach i poza nimi w sektorze ciężkim. „Dobrze znamy te produkty i polegamy na ich zaletach, aby sprostać naszym wyzwaniom” – wyjaśnił szef firmy.

Seria EuroCompact: duża ładowność i teleskopowość, a jednocześnie kompaktowe rozmiary i zwrotność

Obejmują one szczególnie korzystny stosunek masy własnej do ładowności, a także kompaktową konstrukcję naczep niskopodwoziowych z serii EuroCompact U9. Naczepy EuroCompact z dwiema i trzema osiami zapewniają ładowność odpowiednio do 36 i 48 ton i mają prosty teleskopowy pokład, który umożliwia załadunek o długości do 12 270 lub 12 610 milimetrów. Pojazdy te charakteryzują się również niską wysokością załadunku na niskim pokładzie, wynoszącym 300 milimetrów w pozycji do jazdy.

Do tego dochodzi duża wysokość podnoszenia wynosząca 650 milimetrów w podwoziu z osią wahadłową. W połączeniu z dużym kątem skrętu, zestaw ciągnik-naczepa może również bez problemu pokonywać wąskie i ciasne przestrzenie. Obie wersje oferują optymalny stosunek długości zestawu do długości ładunkowej, a ze względu na swoje kompaktowe wymiary mieszczą się w zakresie przepisów dotyczących jednego kierowcy, nawet gdy pokład teleskopowy jest rozłożony. Upraszcza to procedurę homologacji i przyspiesza procesy robocze podczas użytkowania, dzięki czemu pojazdy są bardzo opłacalne.

 

Wszechstronna użyteczność dodatkowo optymalizuje ekonomiczność naczepy

Dzięki obu naczepom niskopodwoziowym Helmut Alborn planuje transportować wszystko, co mogą one pomieścić, zwłaszcza maszyny. Wszechstronność naczep EuroCompact przyczynia się do wysokiego stopnia ich wykorzystania, co przekłada się na doskonałą efektywność ekonomiczną pojazdów. Biorąc pod uwagę szczególne cechy pojazdów, szef firmy jest przekonany o stosunku ceny do wydajności oferowanym przez TII SCHEUERLE. Zostało to potwierdzone przez porównanie konkurencyjnych produktów. Alborn stwierdził, że jego firma zasadniczo wybiera prawie wszystkie dostępne funkcje wyposażenia – zwłaszcza jeśli służą one podniesieniu poziomu bezpieczeństwa. To inwestycja, która według Helmuta Alborna się opłaca: „Każdy wypadek, któremu w ten sposób zapobiegamy, pozwala nam zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy” – uzasadnia.

Według Alborna na korzyść modeli EuroCompact przemawia również intuicyjna koncepcja obsługi, w tym inteligentny system sprzęgania. Z jego pomocą można również łatwo odłączyć i ponownie podłączyć gęsią szyję podczas prac terenowych. Szef firmy pochwalił prostą i wygodną obsługę pojazdów.

„Błędy w obsłudze mogą mieć kosztowne konsekwencje w naszym segmencie transportu” – wyjaśnił. Koncepcja obsługi naczepy SCHEUERLE zapobiega takim nieprzewidzianym sytuacjom.

Pracownicy August Alborn są również pod wrażeniem pojazdów SCHEUERLE

Eksperci od transportu ciężkiego są również pod ogromnym wrażeniem harmonijnej ogólnej koncepcji sprzętu i oprogramowania. „Dzięki TII SCHEUERLE otrzymujemy rozwiązanie transportowe, które obejmuje również program symulacyjny SALSA. W rezultacie pozwala nam to zaplanować wszystkie przypadki obciążeń dla modułowych i półmodułowych rozwiązań transportowych” – wyjaśnił.

Co nie mniej ważne, dla zaangażowanego biznesmena liczą się również opinie jego pracowników i oni również są przekonani do EuroCompact. „Jako zespół decydujemy, które rozwiązania transportowe będziemy realizować. To motywuje i wiąże pracowników z firmą. Nasi młodzi i doświadczeni kierowcy w równym stopniu cenią produkty SCHEUERLE i specjalistyczne szkolenia produktowe” – wyjaśnił Helmut Alborn. Pochwalił również porady i wskazówki udzielone przez producenta pojazdu przed zakupem, a także późniejsze wsparcie. „Wspaniale jest widzieć, jak wszystko doskonale funkcjonuje w TII SCHEUERLE”, powiedział. Taka współpraca na równych prawach między operatorami pojazdów i dostawcami jest dokładnie taka, jaką sobie wyobrażał.

EuroCompact podąża za K 25 L: August Alborn zamawia dodatkowe zestawy osiowe od TII SCHEUERLE

Jakość techniczna produktów oraz doskonała współpraca przekonały Helmuta Alborna do zakupu kolejnych rozwiązań transportowych od TII SCHEUERLE. Liczne konfiguracje osi SCHEUERLE K25 L wzmocnią flotę Alborn jeszcze w tym roku.