Trzyosiowe żurawie terenowe Grove, zaprojektowane z myślą o potrzebach klientów i z uwzględnieniem najnowszych wymagań dotyczących testów zderzeniowych w Europie, zostały wyposażone w przestronną, nową kabinę nośną, znaną jako #cab2020.

Kabina cab2020, na zewnątrz wyróżnia się nowym dynamicznym stylem. Zewnętrzna część kabiny cab2020 ma tę samą zwartość, co poprzednia, ale nowy dynamiczny styl. We wnętrzu #cab2020 operatorzy docenią ulepszone wnętrze, lepszą ergonomię i przyjemne poczucie przestrzeni, które sprzyjają większemu komfortowi i łatwości obsługi.

Pierwsze kabiny Grove GMK, które zostały zmodernizowane o nową cab2020 to GMK3050-3, GMK3060-2 i GMK3060L-1.

Wprowadzając nową kabinę nośną Manitowoc, cab2020, Grove wyznacza nowe standardy w zakresie komfortu i ergonomii dla operatorów dźwigów. Ponadto, nowa kabina cab2020 jest nie tylko wzorcem w projektowaniu, ale także spełnia najnowsze wymagania w zakresie testów zderzeniowych w Europie i posiada certyfikat ECE R29-3. Nowa cab202020 jest teraz dostępna we wszystkich trzyosiowych żurawiach samojezdnych Grove, GMK3050-3, GMK3060-2 i GMK3060L-1.

Dzięki kabinie2020 nadwozie nowych żurawi trzyosiowych ma bardziej dynamiczny wygląd i zbliża się do wyglądu ich „większych braci” w gamie żurawi samojezdnych Grove. Tym samym firma Grove będzie kontynuować produkcję żurawi samojezdnych o niezwykle kompaktowej konstrukcji, z której znana jest jej marka. Dzięki szerokości zaledwie 2,55 m, dostęp do ograniczonych miejsc pracy jest teraz zdecydowanie łatwiejszy. Również przestrzeń wewnątrz kabiny cab2020, wykorzystywana jest efektywniej. Wyrafinowany układ zapewnia wystarczająco dużo miejsca na przejrzyście rozmieszczone elementy sterujące kabiny. Wyświetlacz CCS (Crane Control System) jest umieszczony nieco wyżej, w zasięgu ręki wzroku operatora, aby zapewnić jeszcze większy komfort i wygodę pracy.

Optymalnie rozmieszczone przyciski i pokrętła zapewniają łatwą i intuicyjną obsługę żurawia. Nowoczesny design cab2020 posiada wysokiej jakości powierzchnie, które dobrze wyglądają i są przyjemne w dotyku. Ogólnie rzecz biorąc, rezultatem jest najnowocześniejsze, komfortowe i przyjazne dla użytkownika środowisko, które pomaga operatorowi skupić się na wykonywanym zadaniu.

W oparciu o opinie operatorów

Zamiast budować na bazie poprzednich kabin, projektanci cab2020 stworzyli nową koncepcję opartą na ścisłym zaangażowaniu użytkowników końcowych i klientów. Wykonanie, materiały, przestrzeń i atmosfera doskonale do siebie pasują i odzwierciedlają dbałość o codzienne potrzeby operatorów w ich środowisku pracy podczas wieloetapowego procesu rozwoju. Początkowo Grove pytał użytkowników o ich osobiste wymagania dotyczące kabiny kierowcy, w tym o ich priorytety i preferencje podczas jazdy na miejsce pracy. W wyniku tych badań powstał prototypowy model kabiny cab2020, który został pokazany na stoisku Manitowoc na targach Bauma 2019 w Monachium. Zespół ds. zarządzania produktem z Wilhelmshaven zebrał dalsze opinie z pierwszej ręki od odwiedzających baumę. Prototyp cab2020 przyciągnął podczas targów wielu zainteresowanych gości, zarówno operatorów dźwigów, jak i klientów. Wielu z nich skorzystało z okazji, aby usiąść w prototypowej kabinie kierowcy na stoisku Manitowoc i wyraziło swoje opinie. Następnie, Grove wziął pod uwagę wszystkie opinie przy udoskonalaniu projektu. Ponadto, przed ukończeniem projektu, kabina 2020 została poddana gruntownym testom w centrum weryfikacji produktu (PCV) w Wilhelmshaven w Niemczech, aby zapewnić  bezpieczeństwo i doskonałe wrażenia z jazdy.

 

„Ważne było dla nas, aby zachować to, co zostało uznane za doskonałe i sprawdzone przez operatorów. Jednak dzięki dodaniu dodatkowych elementów udało nam się osiągnąć rzeczywistą poprawę, w zakresie konstrukcji i funkcjonalności, co zaowocowało tym, że nasza nowa kabina 2020 stała się nową kabiną odpowiednią dla mniejszej gamy naszych terenowych żurawi samojezdnych Grove”

powiedział Andreas Cremer,
wiceprezes ds. zarządzania produktem w firmie Manitowoc.

Nową kabinę cab2020, będą otrzymywać sukcesywnie kolejne modele GMK żurawi Grove.