Magazyn CEO Today przyznał dr Geraldowi Karchowi, Prezesowi Zarządu i Dyrektorowi Generalnemu Transporter Industry International Group (TII Group) – należącej do rodziny Rettenmaier z Heilbronn – nagrodę Global Award 2021 za wyjątkowe zasługi dla firmy.

Renomowany magazyn biznesowy przedstawił tę bardzo ważną nagrodę dla wybitnych menedżerów w „2021 Global Awards Winner Edition” opublikowanym 25 lutego 2021 roku. Według magazynu, szczególnie ostatnie dwanaście miesięcy pokazało, którzy szefowie firm wykazali się wyjątkowymi umiejętnościami i zdolnościami przywódczymi. Niszczący efekt pandemii Covid19 w wyjątkowy sposób uwypuklił cechy liderów firm. Menedżerowie musieli więc wdrożyć pracę w trybie home office, chronić bezpieczeństwo pracowników i klientów, a jednocześnie reagować na znacznie zmienione wymagania klientów i w ten sposób skutecznie strategicznie dopasować przedsiębiorstwo.

Lider wybitnego zespołu

Dzięki spółkom zależnym Grupy TII, SCHEUERLE, KAMAG, NICOLAS i TII India, dr Gerald Karch w sposób kompetentny sprostał tym wyzwaniom. CEO Today wyjaśniło powody wyboru zwycięzcy: „Dr Gerald Karch kieruje wysoce utalentowanymi pracownikami liczącymi około 900 osób w najlepszym na świecie liderze rynku w segmencie pojazdów ciężkich z hydraulicznie wspomaganymi osiami wahadłowymi. Kierownictwo firmy i pracownicy koncentrują się wspólnie na jakości produktów i innowacyjności w zakresie mobilności towarów ciężkich.”

Obroty i zyski wzrosły mimo pandemii corony

Pomimo pandemii Covid19, Karchowi udało się w ubiegłym roku zwiększyć zarówno obroty, jak i zyski Grupy TII, potwierdzają autorzy z CEO Today.

Gerald Karch jest Prezesem Zarządu TII Group od 2018 roku. Wcześniej był dyrektorem generalnym niemieckiej firmy Putzmeister Holding oraz zajmował kierownicze stanowiska u dostawców z branży motoryzacyjnej. Karch uzyskał doktorat na Uniwersytecie w Karlsruhe podczas studiów na Wydziale Mechaniki Inżynierskiej i Matematyki Stosowanej.