Wykorzystując łącznie 300 linii osiowych SCHEUERLE SPMT, China Shipping Vastwin Project Logistics z powodzeniem przetransportowała kompleks składający się z pięciu budynków na odległość 600 metrów. Najcięższa konstrukcja ważyła 10 000 ton. W rezultacie dostawca usług logistycznych i inżynieryjnych Vastwin ustanowił trzy rekordy: transport najcięższego i najwyższego budynku, przeniesienie go na najdłuższą odległość i pokonanie największej różnicy wysokości.

W Chinach historyczne budynki muszą być wielokrotnie przenoszone w celu spełnienia wymogów ochrony środowiska. W tym procesie operatorzy logistyczni ciężkich ładunków nadal ustanawiają imponujące rekordy. Linie osi SPMT od TII SCHEUERLE, spółki zależnej TII Group i eksperta w branży transportu ciężkich ładunków po utwardzonych drogach i terenie, są regularnie angażowane. Tak było również w przypadku transportu kompleksu pięciu historycznych budynków z Muzeum Ningxia Saishang Jiangnan położonego na północy kraju. Wspaniałe i cenne domy musiały ustąpić miejsca krajobrazowi równin zalewowych nad Żółtą Rzeką.

Dostawca usług logistycznych i inżynieryjnych w zakresie transportu ciężkich ładunków, China Shipping Vastwin Project Logistic, spółka zależna państwowej firmy żeglugowej China Ocean Shipping Group (Cosco), otrzymał zlecenie przeniesienia pięciu budynków, z których każdy stanowił jedną całość, na odległość 600 metrów, a także musiał pokonać różnicę wysokości wynoszącą trzy metry. Kompleks składał się z głównego budynku o wadze 10 000 ton, a także dwóch budynków gospodarczych, każdy o wadze 2000 ton, wraz z łukiem i jedną ścianą działową, każda o wadze 1000 ton. Do transportu głównego budynku o wysokości 43 metrów, długości 36,9 metra i szerokości 31,5 metra potrzebnych było 300 linii osiowych SCHEUERLE SPMT i dziesięć PPU, również od TII SCHEUERLE. Najcięższy pojedynczy transport ważył łącznie 11 450 ton.

Podejmując to wyjątkowe wyzwanie, China Shipping Vastwin Project Logistics ustanowiła trzy rekordy. Główny budynek był najcięższym i najwyższym ładunkiem, jaki kiedykolwiek został przetransportowany w Chinach i prawdopodobnie na całym świecie. Ponadto, był to najdłuższy dystans, jaki kiedykolwiek pokonano w Chinach przewożąc budynek ważący ponad 1000 ton. Co więcej, było to najbardziej strome wzniesienie, jakie kiedykolwiek pokonano na trasie transportowej.

 

Po raz kolejny moduły SPMT firmy TII SCHEUERLE przyczyniły się do ustanowienia najbardziej spektakularnych rekordów. Zaledwie rok temu firma Sinotrans Heavy-Lift Co. przetransportowała 7,500-tonowy hotel przy użyciu 254 linii osiowych SPMT, przy czym nierównomierny rozkład ciężaru asymetrycznego budynku o długości 90 metrów i wysokości 20 metrów stanowił poważne wyzwanie na 500-metrowej trasie. Teraz potrójny rekord ustanowiony przez China Shipping Vastwin Project Logistics już zastąpił to osiągnięcie i imponująco demonstruje wydajność modułów SCHEUERLE SPMT, segmentu, w którym ekspert branżowy TII z Pfedelbach został uznany za światowego lidera rynku.