Pracujący w największym parku w Polsce Goupil – model G1, doskonale pasuje do codziennych prac,  w pełni dbając o ochronę środowiska

Myślęcinek to największy w Polsce park miejski położony zaledwie trzy kilometry od centrum Bydgoszczy. To ponad 800-hektarowa enklawa leśnych uroczysk ze wzgórzami oraz jarami przeciętymi strugami. Leśny Park Kultury i Wypoczynku Myślęcinek w Bydgoszczy, prowadzi szeroką działalność polegającą na turystyce, usługach rekreacyjnych, pielęgnacji terenów zielonych, prowadzeniu ogrodu zoologicznego i lunaparku, ponadto zajmuje się hodowlą zwierząt, edukacją ekologiczną, gospodarką leśną i działalnością na stoku narciarskim. Miejsce jest chętnie odwiedzane nie tylko przez bydgoszczanin, ale także przyjezdnych urzeczonych pięknem natury harmonijnie połączonej z bogatą infrastrukturą, która pozwala na aktywny wypoczynek, relaks i uprawianie wyczynowych sportów.

Ekologia i koszty utrzymania to jedne z najważniejszych aspektów, przy prowadzeniu działalności na tak szeroką skalę, dlatego też, stosowanie pojazdów elektrycznych pozwala utrzymać czystość, w pełni dbając o ochronę środowiska. Pojazd elektryczny Goupil, model G1, dostarczony przez Zeppelin Polska, doskonale pasuje do codziennych prac wykonywanych w parku. Pojazd jest idealny do poruszania się w alejkach parkowych czy też ogrodzie zoologicznym. Cicha ergonomiczna praca, ładowność do 1000 kg, pozwala dostarczać niezbędny do pracy sprzęt, w różne części parku. Terenowe opony pomagają w łatwy sposób pokonywać trasy na wzniesieniach, w tym w trudnych warunkach pogodowych. Zeppelin Polska, dostarcza również rozwiązania serwisowe, zapewniając sprawne działanie pojazdu.

Goupil Industrie z siedzibą we Francji, jest liderem na europejskim rynku kompaktowych, elektrycznych pojazdów dostawczych i pasażerskich GEM. Firma swoją działalność prowadzi od 1996 roku, a od 2011 roku należy do grupy Polaris Industries z siedzibą w USA, do tego czasu wyprodukowano ponad 15 000 pojazdów elektrycznych. Pojazdy elektryczne Goupil, oferują najwyższy komfort i wydajność, a wszystkie elementy pojazdów dostosowane są do poziomu jakości przewyższającego standard rynku. Model Goupil G1, posiada między innymi 4 miejsca siedzące z możliwością złożenia tylnej kanapy, maksymalną prędkość 25 km/h, hamulec elektryczny z systemem odzyskiwania energii, zawieszenie na resorach piórowych z fiberglasu. Pojazdy Goupil wykorzystują koncepcję modułowego podwozia i oferują niezrównaną wszechstronność.  Modele przystosowują się do każdego zastosowania oferując wyposażenia dostosowane do zbierania śmieci lub odpadów organicznych, utrzymania parków i ogrodów, utrzymania budynku, dostaw i wiele innych.

Pozostałe dane techniczne pojazdu elektrycznego Goupil G1:

Maks. siła uciągu – 3.000 kg
Maks. nachylenie podłoża bez obciąż. 15%
Maks. nachylenie podłoża z obciąż. 5%

Wymiary:

Długość całkowita – 3.580 mm
Szerokość całkowita – 1.140 mm
Promień skrętu – 3.000 mm
Masa własna – 920 kg
Cele 2V otwarte, trakcyjne
Pojemność – 240 Ah
Zasięg – 75 km