• Dzięki nowemu żurawiowi samochodowemu NTC55 z National Crane firma Crainco Crane Service codziennie wykonuje prawie dwa razy więcej pracy.
  • Żuraw NTC55 zwiększył wydajność Crainco ponieważ doskonale radzi sobie w ciasnych przestrzeniach w obszarze metropolitalnym Los Angeles i ma doskonały zasięg bez konieczności obracania wysięgnika.
  • NTC55 wyposażony jest w rewolucyjny system wysięgnika, który może pracować w jednej z czterech pozycji przy takim samym poziomie stabilności, co czyni firmę National Crane liderem w swojej branży.

Crainco Crane Service (Crainco) wykonuje więcej pracy niż kiedykolwiek wcześniej dzięki najnowszemu produktowi National Crane: żurawiowi samochodowemu NTC55. Produkowany od marca 2017 roku 50-tonowy żuraw NTC55 to wariant „zastępczy” żurawia samochodowego, który może manewrować w ciasnych przestrzeniach, gdzie zwykle korzysta się z żurawi samochodowych, ale z dodatkową funkcjonalnością wysięgnika teleskopowego, która zwiększa wszechstronność na placu budowy.

Crainco korzysta z tej wszechstronności w praktyce używając NTC55 do prac przy montażu instalacji HVAC i konstrukcji stalowych w metropolitalnym obszarze Los Angeles, jednym z najgęściej zabudowanych miast w USA. Aby konkurować w tak zatłoczonym środowisku firma z Santa Fe Springs w Kalifornii potrzebowała żurawia, który zwiększyłby efektywność dojazdu do miejsc pracy i wyjazdu z nich. NTC55 okazał się idealnym rozwiązaniem, umożliwiając Crainco wykonywanie większej liczby zleceń dziennie i zwiększenie przychodów.

Eric Smith, dyrektor generalny Crainco, powiedział, że od czasu nabycia dźwigu na początku tego roku firma niemal podwoiła swoją wydajność. „Korzystając z naszej floty dźwigów typu „taxi” zwykle wykonywaliśmy prace w dwóch lub trzech miejscach dziennie” – powiedział. „Teraz, dzięki NTC55, możemy wykonać cztery lub pięć zleceń w ciągu jednego dnia. Żuraw ten można szybko ustawiać w ciasnych przestrzeniach i sięgać na aż 39 metrów bez czasochłonnego obracania wysięgnika.  NTC55 charakteryzuje się połączeniem udźwigu i zasięgu idealnym dla robót, jakie wykonujemy, dzięki czemu lepiej wykorzystujemy czas pracy.”

NTC55 może manewrować w ciasnych przestrzeniach dzięki nowoczesnemu systemowi wysięgnika, który pracuje w jednej z czterech pozycji: 100 procent, 75 procent, 50 procent lub całkowicie wycofany. Dzięki temu NTC55 zajmuje mniej miejsca niż konkurencyjne żurawie samochodowe i przewyższa je pod względem udźwigu. Crainco wykorzystuje swój NTC55 do montażu instalacji HVAC i konstrukcji stalowych oraz do podnoszenia urządzeń elektrycznych. Największym do tej pory ładunkiem był transformator o wadze 1.360 kg, podnoszony z odległości 9 metrów.

Inną przewagą NTC55 nad konkurencyjnymi tradycyjnymi dźwigami samochodowymi jest komfort i zwrotność komercyjnego podwozia, co czyni go idealnym do pracy w trybie „taxi”. A także, według Smitha, NTC55 zapewnia poczucie bezpieczeństwa, jakiego klienci oczekują od National Crane.

„Urządzenia produkcji National Crane generalnie wydają się bezpieczniejsze niż konkurencyjne dźwigi samochodowe, zwłaszcza gdy podnosi się oddalone ładunki wystawiając na próbę charakterystykę udźwigu” – wyjaśnił. „Najwyraźniej NTC55 kontynuuje tę tradycję stabilności.”

Crainco kupiło swój NTC55 w firmie Western Pacific Crane & Equipment, która należy do sieci handlowej National Crane. Ten dystrybutor z Fontany w Kalifornii zaopatruje osiem punktów sprzedaży obsługujących Kalifornię, Oregon, stan Waszyngton, Alaskę, Hawaje, Guam, Wyspy Marshalla, Kolumbię Brytyjską, Vancouver i Jukon, a także część Nevady i Idaho.

„Western Pacific było bardzo pomocne” – wyjaśnił Smith. „Sean Johnson i reszta zespołu wprowadzili nas w szczegóły wyposażenia i możliwości tego żurawia. Naprawdę dbali nas o w trakcie całego tego procesu, co nie zawsze spotyka niewielkie firmy, takie jak nasza.”

Crainco Crane Service założono w 1990 roku. Ta firma z Santa Fe Springs w Kalifornii oferuje szeroki zakres urządzeń i usług, w tym żurawie hydrauliczne, wynajem dźwigów bez obsługi, podnośniki na ciężarówkach, nożycowe, wysięgnikowe i widłowe, sprzedaż, naprawy, serwis w terenie, przechowywanie oraz szkolenia.