Najcięższy na świecie transport budowlany przy użyciu SCHEUERLE SPMT: Sinotrans przenosi 7.500- ton hotelu.

Ze względu na przepisy dotyczące ochrony środowiska, firma Sinotrans Heavy-Lift Co. w Chinach otrzymała zlecenie transportowe.  Zadaniem było przemieszczenie ważącego 7.500 ton hotelu na odległość 500 metrów. Ze uwagi na duży ciężar jednostkowy, zadanie to wymagało nie tylko dużej liczby wózków osiowych. Ale także elektronicznie sprzężonych i sterowanych modułów ze względu na nierównomierny rozkład obciążenia.

Firma zajmująca się logistyką towarów ciężkich od wielu lat polega na SPMT firmy TII SCHEUERLE, głównie z powodu doskonałej procedury synchronizacji. Głównie z powodu doskonałej procedury synchronizacji. Z ich pomocą Sinotrans Heavy- Lift Co. ustanowiła nowy rekord świata w najcięższym transporcie budynku.

Sinotrans Heavy-Lift Logistics Co

Chińska firma logistyczna Sinotrans Heavy-Lift Logistics Co, spółka-córka największego chińskiego przedsiębiorstwa logistycznego Sinotrans, przeniosła ważący 7.500 ton hotel w mieście Sanya. W prowincji Hainan przy użyciu SPMT firmy SCHEUERLE. Według Sinotrans Heavy-Lift Logistics Co., transport ten jest najcięższym jak dotąd transportem budowlanym na świecie. Specjalistyczna firma transportowa rozłożyła ładunek hotelu na 254 liniach osi. Łącznie 15 jednostek Power Pack Units (PPU) napędzało zespół pojazdów.

Oprócz ogromnego ciężaru do przewiezienia, szczególnym wyzwaniem dla transportu było nierównomierne rozłożenie ładunku. Ze względu na asymetryczną architekturę budynku. O długości 90 metrów, szerokości 35 metrów i 20 metrów wysokości. Mimo to Sinotrans musiał wypoziomować i ustawić konstrukcję z najwyższą precyzją. Ponadto eksperci z Sinotrans musieli obrócić budynek w prawo o 63 stopnie, a następnie w lewo o 63 stopnie podczas transportu, aby dotrzeć do nowej lokalizacji.

 

Precyzja i bezpieczeństwo

Aby sprostać zadaniu, firma logistyczna zajmująca się transportem towarów ciężkich połączyła samobieżne transportery platformowe SPMT firmy TII SCHEUERLE pod różnymi kątami. Tworząc w ten sposób kombinację w kształcie wachlarza. Według Sinotrans, wysoka nośność i dobra synchronizacja poszczególnych modułów bardzo sprzyjały zastosowaniu wózków osiowych SPMT firmy TII SCHEUERLE. Bez tego specjalista od logistyki towarów ciężkich nie osiągnąłby wymaganego wysokiego poziomu precyzji. Podniesienie budynku, jego precyzyjny i bezpieczny transport na trasie o długości 500 metrów przy pomocy linii osiowych SPMT. Oraz ponowne ustawienie w miejscu przeznaczenia zajęły firmie Sinotrans osiem godzin.

Sinotrans jest wieloletnim klientem TII SCHEUERLE, eksperta branżowego TII Group w zakresie transportu ciężkich i specjalistycznych towarów na drogach i poza nimi. Na potrzeby takich zadań transportowych dysponuje flotą 60 własnych pojazdów osiowych SCHEUERLE SPMT. Dodatkowe moduły pochodzą od spółki joint venture Sinotrans Sarens Logistics Co. i innych partnerów kooperacyjnych.

TII Group liderem

Według niezależnych badań, eksperci branżowi z TII Group są liderami rynku światowego w tym segmencie z dziesiątkami tysięcy ciągników osiowych na rynku. Dzięki temu wynajem modułów SPMT jest bardzo łatwy dla firm na całym świecie. Ponadto moduły SPMT firmy SCHEUERLE są kompatybilne ze sobą we wszystkich generacjach technicznych. Dzięki czemu starsze modele pojazdów można bez problemu połączyć mechanicznie lub elektronicznie z modułami z nowszych generacji technicznych.

Grupa TII ma również swoje przedstawicielstwo w Chinach, co oznacza, że zawsze zagwarantowane jest profesjonalne doradztwo dla klientów przed i w trakcie transportu, serwisowanie pojazdów przez podmioty z grupy TII oraz szybka dostawa części zamiennych.