Europejskie Stowarzyszenie Firm Transportu Ciężkiego i Wielkogabarytowego ESTA przyznało nagrody ESTA Awards of Excellence za najbardziej spektakularne zadania w transporcie specjalnym. W tym za rekordowy w skali światowej transport morskiej instalacji przemysłowej o masie całkowitej 20 300 ton, który firma Mammoet zrealizowała za pomocą SPMT SCHEUERLE.

TII SCHEUERLE uhonorowało swojego klienta, który odniósł sukces, oraz 40-te urodziny serii SCHEUERLE SPMT wraz z pozostałymi licznymi klientami SPMT podczas uroczystej kolacji poprzedzającej imprezę.

Move the World

Również w tym roku klienci TII SCHEUERLE udowodnili, że rozwiązania transportowe eksperta branżowego w dziedzinie transportu specjalnego na drogach publicznych, jak i poza nimi z grupy TII są gwarancją sukcesu, jeśli chodzi o opanowywanie ich najbardziej wymagających zadań transportowych – tak jak obiecuje motto firmy TII: Move the World.

Osiągnięcie na skalę międzynarodową

Sensacyjnym na skalę międzynarodową i dotychczas unikalnym osiągnięciem był transport FPSO (Floating Production Storage and Offloading Unit), morskiej jednostki produkcyjno-magazynowej do wytwarzania gazu. Firma Mammoet, zajmująca się logistyką ciężkich ładunków, przetransportowała ważącą 20 300 ton i długą na 235 metrów linię produkcyjną z półzanurzonego statku na brzeg.

Mammoet wykorzystał do tego 748 linii osiowych SCHEUERLE SPMT i 30 PPU. Firma ustanowiła w ten sposób podwójny rekord świata: z jednej strony na największą liczbę linii osiowych, które kiedykolwiek zostały użyte do jednego transportu na całym świecie, a z drugiej na najcięższy ciężar, jaki kiedykolwiek został przetransportowany. W uznaniu tego Mammoet otrzymał nagrodę ESTA Award of Excellence w kategorii „SPMT”.

Filippo Baldassari wyjaśnia pochodzenie i perspektywy na przyszłość SCHEUERLE SPMT.

Pamiętny jubileusz: SCHEUERLE SPMT od 40 lat stanowi podstawę obsługi najbardziej wymagających zleceń transportowych. 

W tym roku to specjalne rozwiązanie transportowe obchodzi swoje 40-te urodziny. Aby uczcić tę rocznicę, TII SCHEUERLE zorganizowało uroczystą kolację na cześć klientów SCHEUERLE SPMT w przeddzień wręczenia nagród ESTA. Miała ona miejsce w Grand Hotel Huis ter Duin w Holandii.

Filippo Baldassari, dyrektor zarządzający TII SCHEUERLE, opisał początki rozwoju tego rewolucyjnego rozwiązania transportowego, które powstało wraz z jednym z klientów, firmą Mammoet. W 1982 roku w wyniku zapotrzebowania rynku na większą ładowność, większą elastyczność i modułowość. W 1983 roku TII SCHEUERLE opracowała przełomową technologię gotową do produkcji seryjnej i dostarczyła Mammoetowi pierwszą dużą partię osi.

Baldassari wyjaśnił dalej: „SPMT obchodzi właśnie swoje 40. urodziny. Jednak w ciągu tych czterech dekad wcale się nie zestarzał. Przez ten czas bowiem stale się rozwijał. Obecnie w TII SCHEUERLE produkowana jest czwarta generacja technologiczna tego pojazdu. W międzyczasie wprowadzono liczne innowacje, które umożliwiły jeszcze szerszą funkcjonalność, dalszą poprawę ekonomiczności, łatwiejszą obsługę wraz z szeregiem innych zalet.”

Fabio Belli, prezes ESTA i dyrektor generalny włoskiej firmy logistycznej zajmującej się transportem ciężkich towarów, Fagioli S.p.A – również jednego z pierwszych klientów SPMT – wygłosił mowę pochwalną na cześć SCHEUERLE SPMT.

Nieograniczone możliwości

Dzięki szerokim możliwościom kombinacji i zastosowania poszczególnych modułów od tego czasu możliwe są transporty o teoretycznie nieograniczonej ładowności. Zrewolucjonizowało to możliwości transportowe dla przemysłu i znacznie zwiększyło wydajność małych i dużych transportów na całym świecie.

„Opracowanie i wprowadzenie na rynek SCHEUERLE SPMT jest doskonałym przykładem tego, jak producenci pojazdów odpowiadają na potrzeby klientów. SCHEUERLE SPMT umożliwił branży znacznie wydajniejszą pracę. Jak również otworzył nowe możliwości biznesowe dla wszystkich firm transportowych” – powiedział Fabio Belli, prezes ESTA i dyrektor generalny firmy logistycznej zajmującej się transportem ciężkim. Fagioli, który od 30 lat używa i sprzedaje SCHEUERLE SPMT chwalił technologię w swoim przemówieniu podczas uroczystej kolacji. Zdaniem Belli’ego, wiele projektów, które podejmują dziś operatorzy dźwigów ciężkich, nie byłoby możliwe do zrealizowania pod względem technicznym i finansowym bez SPMT.

Dzięki sukcesowi SCHEUERLE SPMT, TII SCHEUERLE stała się liderem na rynku światowym w tym segmencie i nadała tej koncepcji transportowej ogólnie przyjętą nazwę SPMT. Obecnie na całym świecie użytkowanych jest ponad 27.000 linii osiowych SPMT SCHEUERLE.