W miarę gdy miejsca pracy stają się coraz bardziej kompaktowe, użytkownicy oczekują rozwiązania oferującego większą elastyczność w konfiguracji swojego żurawia samojezdnego Grove. Dzięki technologii MAXbase firmy Manitowoc, rozwiązanie jest w zasięgu ręki.

Funkcja MAXbase w żurawiach samojezdnych Grove jest doskonałym przykładem na to, jak innowacyjna technologia Manitowoc może zapewnić lepszą wydajność tego samego żurawia. MAXbase działa poprzez umożliwienie użytkownikom ustawiania podpór żurawia w różnych konfiguracjach, w tym w asymetrycznych układach. Pozwala im to na wybór optymalnej konfiguracji dla danego zadania.

Bez MAXbase, przy ustawianiu podpór dźwigu musi on wystawać na taką samą odległość. Problem polega na tym, że konkretny plac budowy może nie mieć jednolitego układu rozmieszczenia dźwigu, zwyczajnie może na to brakować miejsca.

Andreas Cremer, wiceprezes ds. zarządzania produktem dla żurawi samojezdnych w firmie Manitowoc, wyjaśnia w jaki sposób MAXbase oferuje rozwiązanie tego odwiecznego problemu.

„MAXbase umożliwia asymetryczne ustawienie podpór. Maksymalizuje to potencjał żurawia na ograniczonych placach budowy, gdzie przeszkody mogą uniemożliwić pełne rozwinięcie podpór”, mówi. „MAXbase umożliwia większą różnorodność opcji pozycjonowania podpór i eliminuje potrzebę symetrii”. Zapewnia również ulepszone wykresy obciążeń, co pozwala na lepsze wykorzystanie pełnego udźwigu żurawia. Ostatecznie, oznacza to lepsze stawki za wynajem dla właścicieli”.

Wdrażanie w kolejnych modelach

Obecnie MAXbase jest dostępny w 12 żurawiach samojezdnych Grove, z których każdy posiada system sterowania żurawiem Manitowoc’s Crane Control System (CCS). System ten współpracuje bezproblemowo z CCS w żurawiach Grove AT, wyświetlając granice udźwigu MAXbase i dostarczając wykresy obciążeń dla każdej konfiguracji. System CCS sprawia również, że konfiguracja jest prosta i intuicyjna dla operatora, a konfigurator podpór jest zintegrowany z nawigacją w menu żurawia. W przypadku 12 modeli wyposażonych w MAXbase można go zamontować w dowolnym momencie, dzięki czemu nie ma problemu, jeśli klient zdecyduje się nie skorzystać z tej opcji przy zakupie.

Manitowoc będzie rozwijać technologię MAXbase na żurawie samojezdne Grove. Trwają testy mające na celu wyposażenie modelu Grove GRT8120 jako pierwszego modelu żurawia samojezdnego z podwoziem MAXbase. Będzie on zawierał wszystkie funkcje, których doświadczają użytkownicy żurawi samojezdnych Grove, jak wyjaśnia John Bair, menedżer produktów firmy Manitowoc dla żurawi samojezdnych:

„Przy tradycyjnym ustawianiu podpór dla żurawi RT, ograniczona przestrzeń zmusza użytkowników do ustawiania ich w zmniejszonej rozpiętości lub wysyłania żurawia o większym udźwigu na miejsce pracy – nawet jeśli mają one kompaktową budowę”, mówi. „Ale dzięki MAXbase użytkownicy wiedzą, że w takiej konfiguracji podnoszą do maksimum możliwości dźwigu. Pozwala im to na zwiększenie wykorzystania i obniżenie całkowitych kosztów projektu”.

Użytkownicy GRT8120 z MAXbase nie tylko skorzystają z większej elastyczności, ale także z zaawansowanego programu do obliczania wysokości podnoszenia MAXbase, który zwiększa udźwig na wykresie 360°.

Orientacja na klienta

MAXbase to kolejny świetny przykład na to, że w ramach „The Manitowoc Way”, klienci widzą namacalny wzrost wydajności swoich żurawi. Dzięki temu innowacyjnemu zestawowi funkcji, który w przyszłości pojawi się na coraz większej liczbie żurawi Grove, użytkownicy mogą oczekiwać jeszcze większej elastyczności od swoich flot Manitowoc.

Dowiedz się więcej