NewAg XL to:

 • Rozwiązania dla intensywnych zastosowań
 • Optymalny komfort, wysoka wydajność i zwiększona rentowność
 • Nowe, wysokiej jakości wykończenie „PLATINUM”

Grupa Manitou, światowy lider w dziedzinie przeładunku, platform dostępowych i robót ziemnych, wprowadza nową gamę NewAg XL. Nowa seria obejmuje dwa modele ładowarek teleskopowych przeznaczonych do intensywnych zastosowań. Bazując na sukcesie gamy NewAg, te dwa modele oferują użytkownikowi bardzo konkurencyjny całkowity koszt posiadania maszyny (TCO).

Aby rozszerzyć swoją ofertę ładowarek teleskopowych dla rolnictwa NewAg, Manitou Group wprowadza na rynek nową gamę NewAg XL, z dwoma nowymi modelami MLT 841 i MLT 1041 o udźwigu ponad 4,1 t i wysokości podnoszenia od 7,60 do 9,65 m. Te dwie maszyny, przeznaczone do intensywnych zastosowań, z wykorzystaniem ponad 1300 godzin rocznie, są skierowane przede wszystkim do dużych gospodarstw rolnych (polikultura, uprawy zbożowe, biogaz), firm świadczących usługi rolnicze, spółdzielni i agrobiznesu. Dzieląc to samo DNA z istniejącymi modelami NewAg, gama NewAg XL została zaprojektowana tak, aby oferować jeszcze większy komfort, wydajność i rentowność.

Bardzo wysoki poziom komfortu

Aby zmniejszyć poziom hałasu i wibracji odczuwanych podczas intensywnej pracy, maszyny MLT 841 / 1041 są wyposażone w jedną z najcichszych kabin na rynku. Kabina ta, porównywalna z kabinami ciągników o dużej mocy, redukuje poziomy hałasu do zaledwie 69 dBA. Arnaud Sochas, kierownik asortymentu ładowarek teleskopowych w Grupie, wyjaśnia: „Naszym celem jest przede wszystkim ochrona zdrowia naszych użytkowników, przy jednoczesnym dostarczaniu im wydajnych, opłacalnych maszyn. Dzięki doskonałej izolacji akustycznej rolnicy mogą pracować przez długie godziny, nie odczuwając zmęczenia związanego z hałasem maszyny i koncentrując się na wykonywanych czynnościach”.

Manitou idzie jeszcze dalej, oferując opcję pneumatycznego fotela z inteligentnym zawieszeniem, które automatycznie dostosowuje się do każdej nawierzchni (drogi, pola lub toru), redukując wibracje o ponad 50% i oferując optymalną ochronę pleców operatora. Aby zachować spójność wzornictwa, przednia szyba monoblokowa jest osłonięta kratą dachową z pochylonymi łopatkami, tak jak w modelach NewAg, co zapewnia doskonałą widoczność podczas operacji podnoszenia ładunku. Wśród innych innowacji, oświetlenie LED włącza się automatycznie przy każdym otwarciu drzwi, aby oświetlić stopień wejścia (Easy-step), zapewniając bezpieczny i łatwy dostęp do kabiny kierowcy zarówno w dzień, jak i w nocy. Duża ilość schowków wewnątrz kabiny zwiększa komfort oferowany przez nową gamę NewAg XL.

Wyjątkowe osiągi 

Aby zapewnić wysoki poziom wydajności przy intensywnym użytkowaniu, Grupa Manitou zdecydowała się wyposażyć nowe modele, w nowy silnik Stage V o mocy 141 KM, zapewniający 12% dodatkowego momentu obrotowego przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia paliwa o 11%, w porównaniu z poprzednimi modelami. Ten przyrost momentu obrotowego pomaga jeszcze bardziej zwiększyć wydajność holowania i załadunku. Dzięki przekładni z przemiennikiem momentu obrotowego i automatyczną skrzynią biegów Powershift oraz przepływowi hydraulicznemu 200 l/min, korzyści oferowane przez te modele zapewniają rolnikom optymalną wydajność. Aby zapewnić nieprzerwaną, intensywną pracę w ciągu dnia, pojemność zbiornika została zwiększona o 13%. Wyposażenie uzupełniają liczne opcje: kamera High View, która umożliwia operatorowi obserwację wnętrza przyczepy podczas załadunku oraz zawieszenie belki polowej Active CRC, które redukuje wstrząsy podczas jazdy z ładunkiem. Do tego dochodzą innowacje Manitou, takie jak system Comfort Steering ze zmiennym wspomaganiem kierownicy, który zmniejsza liczbę obrotów kierownicy o 40%, pakiet Intelligent Hydraulics (wytrząsacz łyżki, powrót do pozycji ładunkowej i połączone ruchy wysięgnika teleskopowego). Cała gama innowacji z korzyścią dla użytkownika.

Zmniejszony TCO dla lepszej rentowności

NewAg XL oferuje bardzo konkurencyjny TCO – całkowity koszt posiadania maszyny. Liczne rozwiązania ułatwiają konserwację. Dostęp do podzespołów jest łatwiejszy: dwuczęściowe otwieranie pokrywy, scentralizowane punkty smarowania, szybko otwierany właz do czyszczenia przed chłodnicą. Aby obniżyć koszty konserwacji, samoczyszczący filtr wstępny powietrza jest teraz zintegrowany nad komorą silnika, a częstotliwość przeglądów oleju hydraulicznego ustalono na 2.000 godzin. Podobnie jak wszystkie modele oferowane przez Manitou, również gama NewAg XL jest standardowo wyposażona w Manitou Connect. Jest ona szczególnie korzystna dla użytkowników: monitorowanie w czasie rzeczywistym lokalizacji maszyny, jej zużycia paliwa oraz powiadomienia przekazywane dealerowi, w celu przewidywania potrzeb serwisowych. Aby zwiększyć redukcję TCO, dostępne są również takie opcje, jak Ecostop (konfigurowalne automatyczne zatrzymanie silnika) oraz system automatycznego smarowania.

Nowy poziom wykończenia, PLATINUM*, wyższy od poziomów Classic, Premium i Elite, jest teraz oferowany dla klientów o wysokich wymaganiach w zakresie komfortu, wydajności i rentowności. Wykończenie to obejmuje wszystkie wymienione opcje:

 • Pneumatyczny fotel z adaptacyjnym zawieszeniem
 • Hydrauliczna blokada osprzętu
 • Światła robocze LED na głowicy wysięgnika
 • Przednie reflektory główne LED
 • Kamera HighView
 • Komfortowy układ kierowniczy (CSS)
 • Ecostop
 • System automatycznego smarowania

Dzięki licznym innowacjom wprowadzonym w gamie NewAg XL, TCO modeli MLT 841 i MLT 1041 jest jednym z najniższych na rynku, z oszczędnością 600 €/rok** w porównaniu do poprzednich modeli, oferując jednocześnie optymalny poziom komfortu, wydajności i rentowności. Nowa gama będzie dystrybuowana w całej globalnej sieci dystrybucji Manitou w pierwszym kwartale 2021 roku