Dotychczasowe tekstowe logo marki Zeppelin zostało teraz uzupełnione symbolem graficznym

[12. grudnia 2018, PRAGA] – Koncern Zeppelin prezentuje dziś nową identyfikację wizualną spółki. Zmienia się logo, które zostało uzupełnione nowym symbolem „Z“, i nowy jest również kolor koncernu – niebieski indygo. Nowy jednolity styl wizualny podkreśla portfolio usług i rozwiązań oraz wspiera jednoznaczność koncernu w ramach cyfryzacji.

Wysoki stopień zapamiętywania na konkurencyjnym rynku oraz połączenie słowa i obrazu – to dwa główne powody zmiany. Koncern Zeppelin zdecydował się uzupełnić swoje słowne logo symbolem wizualnym. Tworzą go dwa interesujące pod względem kształtu elementy wyraźnie wyznaczające pomiędzy sobą literę „Z“ jak Zeppelin. Odzwierciedla to połączenie i jednolitość koncernu. Nowy kolor koncernu niebieski indygo dodaje wyraźny akcent, który odróżnia nas od konkurentów. Prezentuje on stabilność koncernu Zeppelin i wyraża technologiczną siłę marki, która od niepamiętnych czasów jest dumna z postępowości i dynamiki.

Skoncentrowanie się na przyszłości oraz tradycja mają w koncernie Zeppelin takie samo znaczenie. Dlatego przy nowym pojęciu prezentacji na rynku koncern Zeppelin kładł duży nacisk na korzenie spółki. Bez zmian pozostaje napis Zeppelin, który towarzyszy spółce już od lat 70. minionego wieku oraz slogan koncernu „We Create Solutions“, które są ważną częścią tożsamości koncernu. Te silne strony teraz na nowo wizualnie interpretuje nowy jednolity wizualny styl koncernu Zeppelin, który jeszcze bardziej niż dawniej będzie miał odzwierciedlenie w materiałach spółki w formie stylu wizualnego i jednolitego graficznego opracowania.

„Poprzez innowacyjną prezentację pokazujemy rozwój naszej spółki. Oprócz tego wyrażamy wspólnie nasze silne strony, które nas łączą i jeszcze wyraźniej prezentujemy naszą markę na zewnątrz,“ wyjaśnia prezes zarządu koncernu, Peter Gerstmann.

Nowy jednolity wizualny styl powstaje wyłącznie dla samego koncernu Zeppelin. Wyraźny wizualny styl sieci dealerów spółki Caterpillar zostanie zachowany. Wieloletnia strategiczna współpraca Zeppelin jako partnera spółki Caterpillar ma odzwierciedlenie w zachowaniu ustalonych logo dealerów.

 

Dodatkowe informacje:

O spółce Zeppelin CZ s.r.o.

Spółka Zeppelin CZ s.r.o. jest wyłącznym sprzedawcą maszyn budowlanych, systemów energetycznych oraz maszyn górniczych i urządzeń producenta Caterpillar w Republice Czeskiej. Oprócz usług sprzedażowych i serwisowych spółka zajmuje się również wypożyczaniem maszyn i urządzeń – Wypożyczalnia maszyn Zeppelin CZ ma oddziały w 13 lokalizacjach w Czechach. We współpracy ze spółką Caterpillar Financial Services ČR, s.r.o., zapewniamy klientom kompleksowy serwis finansowy związany z zakupem maszyn i usług.

Zeppelin CZ s. r.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Zeppelin GmbH, w ramach którego działa 190 oddziałów na całym świecie. Globalne aktywności koncernu zaliczają się do sześciu „strategicznych jednostek biznesowych“ (SBU = Strategic Business Unit); na terytorium Czech w ramach Zeppelin CZ działają następujące jednostki SBU: Maszyny budowlane UE, Systemy energetyczne i Wypożyczalnia maszyn (The Cat Rental Store).

O spółce Zeppelin GmbH

Koncern Zeppelin z ponad 8000 pracowników i 190 oddziałami na całym świecie osiągnął w roku obrotowym 2017 obrót 2,75 miliardów euro. Współpraca w ramach koncernu jest realizowana za pośrednictwem holdingu menedżerskiego i sześciu strategicznych jednostek biznesowych: Maszyny budowlane UE (sprzedaż i serwis maszyn budowlanych), Maszyny budowlane CIS (sprzedaż i serwis maszyn budowlanych i rolniczych na rynkach wschodniej Europy i Centralnej Azji), Wypożyczalnia maszyn (wynajem i rozwiązania projektowe dla branż budowlanych i przemysłowych), Systemy energetyczne (systemy napędowe i energetyczne), Systemy przemysłowe (projektowanie układów technologicznych) oraz Z Lab (nowe cyfrowe modele biznesowe). Spółka holding koncernu Zeppelin GmbH z siedzibą we Friedrichshafen ma centralę w Garching bei München. Więcej informacji na zeppelin.com.