Rozwiązania transportowe TII

Dzięki swoim innowacyjnym pojazdom spółki zależne TII umożliwiają flotom transportowym komfortową obsługę najbardziej wymagających zadań w ekonomiczny sposób. Jest to możliwe dzięki zdobywanej przez dziesięciolecia wiedzy i doskonałemu zrozumieniu wymagań klientów.

Ponadto rozwiązania transportowe TII przyczyniają się do większego zrównoważonego rozwoju. Realizacja instalacji i infrastruktury dostaw, które są niezbędne do transformacji energetycznej, nie jest możliwa bez specjalnego transportu. Potwierdził to znany ekspert ds. zrównoważonego rozwoju prof. F. J. Raderma-cher na stoisku TII.

Cel osiągnięcia neutralności klimatycznej do połowy XXI wieku jest konieczny, aby ograniczyć globalne ocieplenie. Kluczowym czynnikiem sukcesu w tym zakresie jest przeprowadzenie udanej transformacji energetycznej. Aby przestawienie się na energię odnawialną i dekarbonizację mogło się powieść, niezbędne są specjalne środki transportu. Do budowy instalacji, elektrowni i infrastruktury dostawczej. Szczegółowych wyjaśnień udzielił ekonomista i badacz zrównoważonego rozwoju prof. Franz-Josef Radermacher podczas swojej prezentacji na stoisku TII 26 października. Dzięki swoim innowacyjnym, ekonomicznie wydajnym pojazdom specjalistycznym spółki córki TII Group z siedzibą w Heilbronn w pełni wspierają proces transformacji energetycznej.

Rozwiązania transportowe od TII – pierwszy wybór dla branży budowlanej i energetycznej

Rozwiązania transportowe i manewrowe od TII oferują praktycznie nieograniczone możliwości zastosowania. Na targach bauma 2022 marki TII, TII SCHEUERLE i TII KAMAG rozszerzyły swoją ofertę rozwiązań transportowych i usług dodanych dla branży budowlanej i energetycznej zgodnie z kluczowymi potrzebami klientów – w szczególności w celu dalszej optymalizacji wydajności transportu, kosztów operacyjnych, łatwości obsługi i bezpieczeństwa transportu. Nowy K25 L – specjalista od ładunków o wysokim środku ciężkości

Firma TII SCHEUERLE opracowała model K25 L specjalnie dla branży wiatrowej. Co ważne, przyczepy z modułową platformą nadają się również do wszystkich innych zastosowań. Które zostały zaprojektowane do obsługi ładunków generujących duże obciążenia punktowe i jednocześnie posiadających duży środek ciężkości. W tym przypadku K25 L – L (low) oznacza szczególnie niską wysokość platformy. Wyróżnia się dużą elastycznością, ogólną stabilnością pojazdu oraz stabilnością jazdy.

WT70 – szczytowe osiągnięcie w dziedzinie transportu wież wiatrowych

WT70 o ładowności do 140 ton można zaliczyć do klasy premium w zakresie transportu segmentów wież. Ładowność i długość transportu są tu w idealnej proporcji. Ponieważ linie osi zespołu prowadzącego i ciągnącego mogą być zestawione zgodnie z wymaganiami dotyczącymi ładowności. WT70 transportuje bezpiecznie i ekonomicznie po drogach także segmenty wież wiatrowych dla najpotężniejszych turbin wiatrowych. Ponadto system oferuje wszystkim flotom pojazdów wysokie bezpieczeństwo inwestycji dzięki dużym rezerwom obciążenia użytkowego.

EuroCompact U7 – większa elastyczność w segmencie pojazdów kompaktowych

Nowy EuroCompact U7, przeznaczony do użytku w klasie obciążenia użytkowego od 60 do 120 ton. Jest ekonomicznym rozwiązaniem do transportu maszyn budowlanych, kruszarek, transformatorów i innych ciężkich urządzeń. Tam, gdzie inni stosują modułowe koncepcje pojazdów, TII SCHEUERLE może zaoferować znacznie bardziej kompaktowy, zwrotniejszy i bardziej ekologiczny pojazd EuroCompact U7. Który oferuje również korzyści w zakresie procedur homologacyjnych i pustych przebiegów.

Ponadto klient może połączyć nowy model z dodatkowym wózkiem SmartAxle i trzema różnymi zaczepami, dzięki czemu może go optymalnie dopasować do wymagań w zakresie ładowności i obciążenia siodła. Opłaca się to również pod względem ekonomicznym. Na uwagę zasługuje również szczególnie łatwa obsługa i doskonała ergonomia serii oraz system Clever Coupling, który umożliwia wyraźnie łatwiejsze rozdzielenie gęsiej szyi i SmartAxle.

EuroCompact FL02 – wysoki komfort obsługi i atrakcyjne koszty eksploatacji

FL02 to drugi przedstawiciel serii EuroCompact. Ten podstawowy model w świecie EuroCompact może się pochwalić między innymi ładownością do 36 ton, szczególnie niską wysokością załadunku oraz optymalnym stosunkiem długości kombinacji do długości załadunku. Niezależnie od tego, czy chodzi o maszyny budowlane, elementy stalowe i betonowe, czy też kontenery – FL02 wyróżnia się dużą elastycznością pracy i nieskomplikowaną obsługą, a także w pełni spełnia wymogi przepisów dotyczących jednego kierowcy, nawet przy wysuniętym teleskopie.

SPMT PowerHoss – teraz jeszcze większa ładowność na moduł

SPMT PowerHoss to niezwykle zwrotny, wszechstronny pojazd do logistyki wewnętrznej, np. do manewrowania najcięższymi elementami, takimi jak duże części koparki i elementy żurawia wieżowego na placach budowy lub maszyny do drążenia tuneli z milimetrową precyzją. Kolejną zdecydowaną zaletą SPMT PowerHoss, oprócz jego wszechstronności, są bardzo małe wymagania szkoleniowe dla operatora – obowiązuje tu zasada „plug-and-play”.

TII SCHEUERLE uzupełniło niedawno program PowerHoss o sześcioosiowy SPMT PowerHoss 330. Na jeden moduł przypada imponujące 330 ton ładowności. Jeśli potrzeba więcej, to poszczególne moduły można w prosty i wygodny sposób połączyć mechanicznie lub elektronicznie i przemieszczać za pomocą zespołów pojazdów.

Bestseller SPMT – od 40 lat poszukiwany na całym świecie

W Monachium zaprezentowano również większego brata – sześcioosiowy SPMT. Dzięki szerokiej gamie możliwości sprzęgania moduły SPMT oferują teoretycznie nieograniczoną ładowność. I wykorzystuje się je m.in. przy montażu lub demontażu mostów drogowych, autostradowych i kolejowych lub konstrukcji stalowych. W międzyczasie SPMT ustanowił liczne światowe rekordy w transporcie np. całych platform wiertniczych i gazowych, a ostatnio instalacji do odparowywania o masie ponad 17.000 ton.

Dzięki swojej wszechstronności oraz temu, że dzięki wymiarom kontenera mogą być transportowane do miejsc na całym świecie, wprowadzone w 1983 roku moduły transportowe szybko stały się najlepiej sprzedającymi się produktami TII SCHEU-ERLE. W przyszłym roku będą one obchodzić specjalny jubileusz. Wprowadzony przez TII SCHEUERLE SPMT będzie już od 40 lat synonimem tej technologii transportowej.

TIIGER UHD – solidny specjalista od ciężkich ładunków dla rynków wrażliwych na koszty

TII oferuje TIIGER UHD, który został specjalnie zaprojektowany dla rynków wschodzących w Azji, na Bliskim Wschodzie, w Afryce i Ameryce Południowej. Technologia pojazdu z platformą modułową opiera się na funkcjonalnościach serii K25. TIIGER UHD oferuje solidną technologię oraz atrakcyjny stosunek kosztów do korzyści. Ponadto może być łączony z wieloma innymi modułami transportowymi w istniejącej flocie pojazdów.

Spółki zależne Grupy TII wyznaczają standardy w obsłudze

Pojazdy TII transportują wartościowe przesyłki na całym świecie. I jako środek transportu dla logistyki zakładowej utrzymują w ruchu przedsiębiorstwa przemysłowe i centra logistyczne. Stała dostępność pojazdu transportowego jest zatem kluczowym wymogiem klienta. Dlatego też rozwiązanie telematyczne TII zapewnia cenną usługę w tym zakresie. W rezultacie eksperci serwisowi TII mogą znacznie szybciej zapewnić pomoc i wsparcie. Użytkownicy pojazdów mogą zawsze kontrolować poziom wykorzystania, stan techniczny i koszty eksploatacji swoich pojazdów za pomocą telematycznej tablicy rozdzielczej. Zintegrowane podejście, począwszy od przygotowania nowego pojazdu, aż po zaopatrzenie istniejących pojazdów w części zamienne klasy premium. Sprawia, że TII jest dla swoich klientów niezawodnym partnerem na całe życie.