Hyster Europe rozpoczął dostawę dziewięciu Hyster® ReachStackers dla niemieckich sił zbrojnych do BwFuhrparkService GmbH. Kontenerowce RS46-33CH zamówione przez BwFuhrparkService będą używane w różnych centrach przeładunkowych Sił Zbrojnych w całych Niemczech.

Nowe Hyster® ReachStackery są malowane na kolor RAL 6031 (brązowo-zielony) i będą używane do obsługi i przechowywania pustych kontenerów w magazynach, jak również do obsługi pełnych kontenerów. Nawet małe pojazdy mogą być przechowywane w kontenerach i przygotowane do transportu. Następnie kontenery są transportowane z zajezdni koleją lub samochodami ciężarowymi do różnych obszarów i miejsc w kraju i za granicą.

Dwa z dziewięciu Hyster® ReachStackers, zamówione przez BwFuhrparkService GmbH i dostarczone przez Hyster Europe, są wyposażone w specjalny spreader. Umożliwia on transport kontenerów z otwartą pokrywą, z którego mogą wystawać nieporęczne przedmioty.

Reachstacker z możliwością podnoszenia do 46 ton 

Solidne wózki Hyster® RS46-33CH ReachStackers mają nośność 46 ton i możliwość układania do pięciu kontenerów w pierwszym rzędzie. Wysokość obsługi w drugim rzędzie to cztery kontenery 9’6″ lub pięć 8’6″, a w trzecim rzędzie maszyny mogą układać trzy kontenery 9’6″ lub cztery 8’6″. ReachStackery są wyposażone w sprawdzone silniki Cummins QSL 9 o pojemności 8,9 litra oraz przekładnię DANA S.O.H. TE 32.

Hamulce wielotarczowe zanurzone w kąpieli olejowej na osi napędowej są wyposażone w oddzielny obieg chłodzenia i praktycznie nie wymagają konserwacji. Ponadto oś napędowa charakteryzuje się doskonałą stabilnością poprzeczną i długą żywotnością dzięki wytrzymałym przełożeniom i kołom zębatym. W celu zwiększenia wydajności paliwowej kontenery są wyposażone w układ chłodzenia na żądanie oraz hydraulikę Load-Sensing i regulację prędkości obrotowej silnika na biegu jałowym.

Niezawodność jest kluczowa 

Po kompleksowym procesie selekcji firma BwFuhrparkService GmbH wybrała specjalistyczne wózki Hyster® ReachStackers, ponieważ są one szczególnie wytrzymałe i gotowe do użycia w każdej chwili”, mówi Oliver Hoffmann, kierownik ds. terytorialnych w Hyster Europe.

„Pomagamy firmie BwFuhrparkService GmbH, a tym samym niemieckim siłom zbrojnym, w konserwacji maszyn i zapewniamy ich sprawną pracę – w końcu niezawodność wózków jest niezbędna do wydajnej pracy w centrach przeładunku materiałów”, mówi Torsten Franke, dyrektor zarządzający specjalistycznego dealera Hyster® GS-Gabelstapler Service w Wolfenbüttel w Niemczech, który zrealizował projekt. Do obsługi ciężarówek, GS-Gabelstapler jest wspierany przez 16 innych doświadczonych dealerów Hyster® w całych Niemczech.