Bourran, 30 czerwca 2020 r. Niemal rok po wprowadzeniu na rynek G2, najbardziej kompaktowego modelu, Goupil wprowadza na rynek zupełnie nowy G6. Ten w 100% elektryczny pojazd użytkowy rozszerza gamę francuskiego producenta, kierując się do sektora dostaw i wywozu śmieci.

Dostępne do zamówienia w lipcu 2020 r

Goupil G6 można teraz zamawiać we Francji, a także na rynku międzynarodowym. Dostępny w różnych konfiguracjach, ten nowy pojazd użytkowy będzie produkowany we Francji od listopada. Pierwsze dostawy powinny nastąpić pod koniec roku.

Goupil wyróżniający się wyjątkowymi osiągami jak na swój rozmiar

Zaprojektowany z myślą o lokalnych wykonawcach usług w obszarach miejskich i podmiejskich, nowy Goupil G6 oferuje, w zależności od konfiguracji, ładowność do 1200 kg i ładowność do 9 m3.

Aby zapewnić płynną podróż w centrach miast, a także na obrzeżach, G6 może osiągnąć 80 km / h przy zasięgu do 153 km zgodnie z cyklem WLTP. Dzięki ładowarce 6,6 kW akumulator o mocy 30 kW można w pełni naładować w ciągu 5 godzin za pomocą elektrycznej stacji ładującej.

Pozostając wiernym DNA marki, szerokość (1,70 m) i długość (4,80 m) G6 sprawiają, że jest to kompaktowy pojazd, który jest głównym atutem podczas jazdy po obszarach miejskich, nawet w wąskich ulicach.

Ergonomia i wygoda w sercu projektu G6

Wraz z G6, Goupil ma na celu oferowanie wysokiej jakości usług w kategorii elektrycznych pojazdów użytkowych do 3,5 tony. Dlatego ten nowy pojazd użytkowy jest wyposażony w obszerny zestaw wyposażenia standardowego: 3-osobową kabinę, elektryczne szyby, podgrzewane lusterka boczne, hamulec regeneracyjny, czujnik światła i deszczu, podgrzewacz o mocy 5000 W… Aby zapewnić wyjątkowe wrażenia i optymalny komfort, Wyświetlacz LCD umieszczony pośrodku kabiny umożliwia kierowcy monitorowanie zużycia energii przez pojazd i daje mu dostęp do takich funkcji, jak regulacja hamulca elektrycznego, przednie światła LED lub lusterka boczne.

Nowatorski projekt z dużym wyborem opcji zabudowy

Od samego początku projekt G6 był pojazdem użytkowym, który jest wygodny, wytrzymały i bezpieczny. G6 jest zatem pierwszym pojazdem Goupil z napędem na przednie koła, który w połączeniu z konstrukcją podłogi kabiny zapewnia producentom nadwozi dużą elastyczność i zawsze zapewnia bezpieczne trzymanie się drogi. Wciąż mając na celu zwrócenie uwagi na różne opcje nadwozia, akumulatory litowe znajdują się pod siedzeniami kabiny, pozostawiając całą tylną część podwozia dostępną do montażu nadwozia.

G6 jest teraz dostępny w różnych konfiguracjach: aluminiowa skrzynia ładunkowa (pick-up lub wywrotka) z burtami, furgon 9 m3 we współpracy z Libner / Palkit, pojemnik na odpady wielkogabarytowe i hydrauliczny hakowiec z aluminiowym mobilnym kontenerem we współpracy z Dalby. Aby sprostać wymaganiom rynku, Goupil współpracuje ze znanymi producentami nadwozi, aby w najbliższej przyszłości przedstawić nowe, gotowe do użycia rozwiązania: podnośniki koszowe z Klubb, nadwozie do odbioru odpadów z ładunkiem tylnym z Faun, transport pasażerski, chłodnia , food truck…

O firmie Goupil

Założona w 1996 roku Goupil to firma z siedzibą w południowo-zachodniej Francji. Jako pionier w dziedzinie elektrycznych pojazdów użytkowych, Goupil projektuje i produkuje rozwiązania dostosowane do potrzeb władz lokalnych, zakładów przemysłowych, podmiotów z branży rekreacyjnej oraz firm specjalizujących się w dostawach. Od 2011 roku spółka zależna grupy Polaris, pojazdy Goupil (G2, G4, G5, G6, a wcześniej G1 i G3) są dystrybuowane w 35 krajach.

Kluczowe dane:

  • 20 000 wyprodukowanych pojazdów
  • 53 mln € obrotu w 2019 r. / 70% obrotów za granicą
  • Ponad 1200 miast wyposażonych w pojazdy Goupil w Europie
  • 135 pracowników