Ładowarki MLT 733 – 115 Premium LSU zasilą bazy techniczne LIZUD i będą służyły do załadunku soli do samochodów specjalistycznych oraz do wykonywania prac porządkowo przeładunkowych. To kolejny, ważny zakup sprzętowy pozwalający na obsługę procesów letniego i zimowego utrzymania gdyńskich dróg. Ładowarki będą częścią  wyspecjalizowanej floty pojazdów specjalnych, które jesienią tego roku pojawią się w Gdyni.

-„Współpraca z firmą ZDiZ w Gdyni rozpoczęła się w marcu tego roku o zakupie przeważyły konsultacje techniczne przeprowadzone z udziałem naszych pracowników (szefa serwisu i handlowca z oddziału Gdańsk) oraz najlepsza oferta wyłoniona w procesie przetargu publicznego. Zeppelin Polska zapewnia również pełne wsparcie serwisowe i szybki dostęp do oryginalnych części – mówi Krzysztof Łyko, Doradca Techniczno Handlowy Zeppelin Polska

– „Firma Zeppelin Polska dostarczy do oddziałów ZDiZ Gdynia wysokiej klasy ładowarki teleskopowe francuskiej marki Manitou, która jest światowym liderem w branży technologicznej.  Mamy nadzieję, że nowe pojazdy będą niezawodne i sprawdzą się w każdych warunkach pogodowych. Nie bez znaczenia jest też  fakt, że zaplecze serwisowe ładowarek jest zlokalizowane w Gdańsku Kowalach, co bezsprzecznie ułatwi i przyśpieszy ewentualne czynności naprawcze „ – powiedział Wojciech Folejewski dyrektor ZDiZ Gdynia.

Wybrane przez ZD i Z Gdynia ładowarki teleskopowe to trwałe i solidnie wykonane maszyny. Zostały one wyprodukowane w oparciu o zaawansowane rozwiązania technologiczne i gwarantują bezpieczną pracę.  W 2020 roku obie ładowarki będą obsługiwały bazę południową (przy ul. Starochwaszczyńskiej),  w kolejnym roku jedna z nich zostanie oddelegowana do prac na terenie bazy północnej.