Pierwsza w Polsce naczepa TII SCHEUERLE dostarczona przez Zeppelin Polska

Firma Zeppelin Polska dostawca rozwiązań transportowych z ponad 20 letnim doświadczeniem, dostarczyła  pierwszą naczepę TII SCHEUERLE Eurocompact FL03, do renomowanego przewoźnika wielkogabarytowego Lew - Trans.

Lew - Trans - renomowany przewoźnik

Firma Lew - Trans cieszy się ugruntowaną pozycją w dziedzinie przewozu towarów ponadgabarytowych w Polsce. Firmę założył w 1990 roku Janusz Lewandowski, w tej chwili prowadzi ją wspólnie z synem Emilem Lewandowskim. W swojej flocie posiadają ponad 21 pojazdów do transportu na terenie zarówno całej Polski jak i Europy. Dostawa pierwszej naczepy TII Scheuerle jest ważnym krokiem w rozwoju firmy Lew - Trans i pozwoli na jeszcze bardziej efektywne i bezpieczne przewozy dla klientów.

- „Firma Zeppelin Polska dostała od nas wytyczne, co do wymogu naczepy odnośnie masy własnej, promieniu skrętu, jak i skoku zawieszenia. Wszystkie nasze wymagania zostały zrealizowane w sposób rzetelny, terminowy i najwyższym poziomie. Naczepa praktycznie codziennie służy nam do przewozu towarów.” – mówi Emil Lewandowski.

TII Scheuerle - doskonałe rozwiązania dla przewozu ciężkich i wielkogabarytowych ładunków

Transport ciężkich i wielkogabarytowych towarów wymaga wyspecjalizowanych rozwiązań, które zapewnią bezpieczeństwo, wydajność i niezawodność. Naczepy marki TII Scheuerle są jednymi z najnowocześniejszych pojazdów dostępnych na rynku, spełniających te wymagania. Wyjątkowe wyposażenie naczepy Scheuerle, czyni ją idealnym narzędziem dla profesjonalistów w branży transportowej.

Załadunek i ładowność to jedne z kluczowych czynników przy przewozie ciężkich towarów. Naczepy TII Scheuerle zostały zaprojektowane z myślą o maksymalnej wydajności i możliwości przewozu dużych ładunków. Posiadają ładowność wynoszącą 47 300 kg, co pozwala na przewóz różnorodnych i wymagających ładunków.

Zawieszenie hydrauliczne to innowacyjne rozwiązanie stosowane w naczepach TII Scheuerle. Z możliwością skoku wynoszącego 650 mm oraz skrętu 55 stopni, naczepy te zapewniają łatwy dostęp do wewnętrznych kół. Gęsia szyja o promieniu 2800 mm to kolejny element, który wyróżnia produkt. Ta unikalna konstrukcja zapewnia większą stabilność i bezpieczeństwo podczas przewozu dużych i ciężkich konstrukcji. Gęsia szyja pozwala na równomierne rozłożenie ciężaru ładunku, minimalizując ryzyko przeciążenia i uszkodzeń.

Trzyosiowa platforma o długości 7610 mm, z możliwością rozszerzenia o dodatkowe 5000 mm, gwarantuje wystarczającą przestrzeń dla różnych typów ładunków. Szerokość platformy, która mieści się w zakresie od 2,74 do 3,20 metra, umożliwia przewóz towarów o różnych wymiarach.

Wysoką funkcjonalność i wydajność naczepy TII Scheuerle zapewnia zasilanie olejem przez zespół elektrohydrauliczny o mocy 4,5 kW, który jest zintegrowany z gęsią szyją. System ten zapewnia płynne i precyzyjne sterowanie naczepą, gwarantując bezpieczne i skuteczne przewozy.

Układ centralnego smarowania "Basic" marki BEKA-MAX, minimalizuje zużycie i zapewnia optymalne parametry pracy naczepy, przyczyniając się do jej długotrwałej żywotności. Sterowanie radiowe "Basic", zapewnia większą kontrolę nad pojazdem i ułatwia manewrowanie, zwłaszcza w trudnych warunkach.

Dodatkowe elementy wyposażenia obejmują zestaw poszerzający pokład z elementami wspierającymi, który umożliwia przewóz różnych typów towarów o większych wymiarach. Dodatkowo, naczepy te posiadają 2 halogeny LED, rampy najazdowe H 250 mm wykonane z tworzywa oraz zestaw tablic ostrzegawczych wysuwanych z oświetleniem LED z przodu i tyłu naczepy.
Naczepy TII Scheuerle spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa i jakości. Posiadają certyfikaty zgodne z §13 EG-FGV, §70 StVZO, SERT oraz Ficha Tecnica, co potwierdza ich profesjonalizm i zgodność z wymaganiami branży transportowej.

Podsumowując, naczepy marki TII Scheuerle są doskonałym wyborem dla przewoźników zajmujących się transportem ciężkich i wielkogabarytowych ładunków. Bezpieczeństwo, wydajność i funkcjonalność są kluczowe dla sukcesu w transporcie ciężkich i wymagających ładunków.

-„Zeppelin Polska zgodnie z hasłem „We create solutions” dostarcza klientom rozwiązania, które umożliwiają bezpieczny i efektywny transport towarów. Dostarczenie pierwszej naczepy TII Scheuerle do przewoźnika wielkogabarytowego Lew-Trans potwierdza naszą zdolność do spełnienia rosnących wymagań branży” – mówi Artur Piekarski – Szef Sprzedaży

Polska, ze względu na rozwój infrastruktury drogowej oraz dynamiczny sektor budowlany i energetyczny, odgrywa kluczową rolę w branży transportu wielkogabarytowego. Dostarczenie pierwszej naczepy TII Scheuerle do Polski jest istotnym krokiem, w podnoszeniu standardów w tej dziedzinie.

Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na transport ciężkich i wielkogabarytowych towarów Zeppelin Polska i Lew Trans są gotowe sprostać wyzwaniom, zapewniając wysoką jakość usług i innowacyjne rozwiązania. Wierzymy, że ten strategiczny krok umocni pozycję obu firm na rynku i przyczyni się do dalszego rozwoju.